28 червня законодавці американського штату Міссісіпі розглянуть законопроєкт про заміну прапора цієї території; 27 червня палата представників і сенат штату необхідними двома третинами голосів ухвалили білль про позачерговий розгляд питання, повідомляє Associated Press.
У лівому верхньому куті прапора розташований синій хрест із 13 зірками на червоному тлі. Це відсилання до символіки Конфедеративних Штатів Америки, до складу яких Міссісіпі входив у 1861–1863 роках. Частина суспільства у штаті, 38% населення якого – чорношкірі, розглядає прапор як расистський, зазначає агентство.
Прапор затвердили 1894 року, коли в законодавчому органі домінували прибічники ідеї переваги білої раси.
Губернатор Тейт Рівз (Республіканська партія) написав у Twitter, що якщо закон про скасування прапора ухвалять, він його негайно підпише. “Спір про прапор 1894 року поділяє суспільство так само, як і сам прапор, настав час покласти цьому край. Якщо мені передадуть білль уже у вихідні, я підпишу його”, – ідеться у твіті.
Дизайн нового прапора мають ухвалити за підсумками конкурсу та затвердити на референдумі.
У XIX–XX століттях Міссісіпі став одним із центрів боротьби за права чорношкірих. Тільки 1870 року, за п’ять років після поразки КША у Громадянській війні, цей штат було реінтегровано у США. Поправку до конституції, яка 1865 року скасувала рабство у країні, Міссісіпі ратифікував тільки 2013 року.
Приблизно місяць у США тривають маніфестації, пов’язані із загибеллю афроамериканця Джорджа Флойда під час затримання поліцейськими в Міннеаполісі. Один із правоохоронців майже 10 хвилин притискував його шию коліном до землі. Згідно з експертизою, Флойд помер від удушення.
Демонстранти валять пам’ятники історичним діячам, які, на їхню думку, були причетними до рабовласництва і расової дискримінації.