У верхній палаті Конгресу США – Сенаті – в четвер, 4 червня, був представлений законопроєкт, що передбачає розширення санкцій щодо газопроводу “Північний потік-2”.
У розробці документа брали участь як сенатори від Республіканської партії, що має більшість у Сенаті, так і сенаторка-демократка Джин Шахін, повідомляє Deutsche Welle з посиланням на Reuters.
Представлений законопроєкт поширює американські обмежувальні заходи не лише на компанії, безпосередньо причетні до прокладання трубопроводу, а також і на тих, хто надає їм страхову або юридичну допомогу чи портові послуги.
Один з авторів законопроєкту, сенатор-республіканець Тед Круз переконаний, що реалізація проєкту зі спорудження цього газогону становить “пряму загрозу національній безпеці США”.
Водночас, за словами сенаторки-демократки Шахін, газопровід загрожує енергетичній незалежності України і Європи і “надає Росії можливість експлуатувати наших союзників”, цитує Reuters.
У Вашингтоні переконані, що мета Кремля – домогтися за допомогою цього газопроводу збільшення свого економічного та політичного впливу в Європі. Такі побоювання американських законодавців поділяють також у Польщі, Україні та низці інших східноєвропейських держав.
Натомість у Берліні та Москві запевняють, що сам проєкт “Північний потік-2” є лише бізнес-проєктом, що не має жодної політичної складової.
Тим часом речник компанії Nord Stream 2 Єнс Мюллер (Jens Müller) зазначив, що у разі запровадження нових санкцій газогін не збудують, то європейські домогосподарства та промисловість “переплачуватимуть мільярди” за газ. “Рішення щодо енергетичної політики Європейського Союзу потрібно залишити в компетенції європейців”, – переконаний Мюллер, цитує Reuters.
Щоб нові санкції набули чинності, законопроєкт мають схвалити в обох палатах Конгресу, після чого документ має підписати президент США Дональд Трамп.