У САП ще немає експертиз та висновків експертів для передання справи "Роттердам плюс" у суд – Холодницький

Без висновків експертів і фахівців в економічній площині слідство у справі “Роттердам плюс” не може рухатися далі. Про це в ефірі YouTube-каналу “Ісландія” заявив глава Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.

“Без висновку експерта, без висновків уповноважених фахівців, спеціалістів по тому, як працює ця схема, чи це була схема, чи це була формула, і збитків, що є ключовим для оголошення про завершення досудового розслідування, ми не можемо рухатися далі”, – визнав Холодницький.

За його словами, слідство триває: “Призначено експертизи, від завершення яких залежить подальша доля провадження”.

Він також зазначив, що нових фігурантів у справі не буде. “Скажу чесно, те, що я бачу по справах, на моє переконання, коло підозрюваних у цій справі повне. Ми судимо тільки за тими матеріалами справи, які є”, – сказав глава САП.

ВІДЕО

У справі НАБУ за формулою “Роттердам плюс” виникли складнощі з експертизами. Зокрема, за словами адвокатки Ірини Одинець, одна з експертиз, яку виконував Київський науково-дослідний інститут судових експертиз для САП, підтвердила економічну обґрунтованість формули і відсутність від неї збитків, але САП вирішила приховати її результати. Слідство як мінімум п’ять разів змінювало запитання експертам, намагаючись дістати від них висновки про необґрунтованість формули і про завдані її застосуванням збитки.

За словами адвокатки Наталії Дригваль, експертизу, яку САП долучила до справи, зробили самі детективи НАБУ з огляду на власне помилкове припущення необґрунтованості формули “Роттердам плюс”, її покладено в основу висновку експерта, який арифметично перерахував надані початкові дані.

Формула “Роттердам плюс” діяла для розрахунку вартості вугілля для встановлення прогнозної вартості електроенергії суто для промислових споживачів у період 2016–2019 рр. Вона передбачала включення вартості доставки вугілля від хабів Амстердам – Роттердам – Антверпен для всього вугілля. Формулу скасували 1 липня 2019 року із запровадженням ринку електроенергії. Після цього ціна вугілля та електроенергії для промисловців зросла.

Уряд Олексія Гончарука запровадив, а уряд Дениса Шмигаля затвердив у меморандумі з МВФ аналогічний підхід для визначення ціни газу для населення – т.зв. “Амстердам плюс”. Він також передбачає включення вартості доставки газу з Нідерландів – біржа TTF.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *