У рамках спеціального проєкту українські та іноземні музикантки підтримають жінок, які борються з раком грудей

До Всеукраїнського дня боротьби з раком грудей, який відзначатимуть 20 жовтня, у Києві проведуть восьмигодинний музичний та інформаційний онлайн-марафон «Живи». Жінки-музикантки виконають твори класичної та сучасної музики на підтримку жінок, котрі мають діагноз рак молочної залози.

Марафон транслюватиметься на платформі https://livemarathon.onco-net.com.ua з 12:00 до 20:00. У проєкті візьмуть участь близько 20 виконавиць з України, США, Грузії та Німеччини. Серед хедлайнерок – американська піаністка українського походження Надія Шпаченко, електронна музикантка Наталі Берідзе з Грузії, українські скрипальки Мирослава Которович та Богдана Півненко і багато інших. В інформаційних паузах до стріму також долучаться пацієнтки, лікарі, активісти та соціологи, щоб обговорити проблеми, з якими найчастіше зустрічаються жінки з цим діагнозом. Після завершення марафону в рожевий колір підсвітять три найбільші оперні споруди в Україні – у Києві, Львові та Одесі.

Проєкт також передбачає соціологічне опитування Фондом «Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва» жінок,  котрі хворіють або перехворіли на рак молочної залози щодо  найбільших проблем, які виникають під час діагностики і лікування. Результати будуть представлені 20 жовтня та обговорені під час марафону.

«Цей проєкт для всіх. Бо навколо кожного з нас є жінки, яким потрібна підтримка, порада чи конкретна допомога. Тільки цього року на рак грудей захворіло або ще почують свій діагноз 15 тисяч жінок – у ковідний час їм особливо складно. І цим проєктом ми хочемо  про це нагадати. І, звісно, подарувати кілька годин чудової довершеної музики», – зазначає Лариса ЛОПАТА, голова ВГО «Разом проти раку».

Рак молочної залози є найпоширенішою жіночою онкопатологією. Щороку в Україні цей діагноз чують близько 15 тисяч жінок, кожна десята з них помирає протягом першого року. За останніми даними Національного канцерреєстру п’ятирічна виживаність жінок з РМЗ в Україні становить трохи вище, ніж 60%, у країнах Європи – понад 85%.

Проєкт ініційовано ВГО «Разом проти раку» у партнерстві з ГО «Inspiration Family» та  та онкоспільнотою onco-net.com.ua, він проводиться за підтримки Міністерства соціальної політики України, Національної служби здоров’я України та Національного інституту раку.

Алла КОТЛЯР

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *