З 11-го до 20 червня в Пекіні 2,29 млн осіб обстежили на коронавірус, про це повідомляє Global Times.
Отже, протестували приблизно 10-ту частина жителів одного з найбільших міст світу. 40 районів Пекіна функціонують у режимі локдауну – жителів наполегливо просять не залишати будинки.
Як уточнили на пресконференції представники місцевої влади, насамперед обстежують усіх, хто міг бути пов’язаний із ринком “Сіньфаді”, де стався спалах, зокрема кур’єрів, які доправляють продукти харчування.
Протягом останньої доби у столиці Китаю виявлено 22 нові випадки COVID-19.
Усього, за інформацією Національного комітету охорони здоров’я КНР, у 183 осіб у Пекіні виявили коронавірус, двоє з них у критичному стані, 11 – у важкому. В опорну лікарню “Дитань” прибувають фахівці з інших регіонів Китаю, щоб допомогти колегам Упоратися з напливом пацієнтів.
Влада міста запевняє, що необхідності в тестуванні всіх без винятку жителів Пекіна немає.
Як розповіла 19 червня директорка лабораторії мікробіології Національного центру оцінки ризиків безпеки харчових продуктів Чі Фенцинь, дослідження виявило сліди коронавірусу на упаковках морепродуктів і заморожених бобів, що були на ринку “Сіньфаді”.
13 червня в Пекіні закрили для санітарної обробки найбільший ринок “Сіньфаді”. Причиною закриття ринку став спалах коронавірусу. Влада Пекіна заборонила покидати місто людям із груп ризику, а також тим, хто перебував у контакті із хворими.
Газета “Женьмінь Жибао” писала, що джерело коронавірусу виявили на дошці для оброблення імпортного лосося на ринку “Сіньфаді”. Через це Китай припинив імпорт риби з Норвегії, хоча вчені стверджували, що лосось не міг стати переносником інфекції.