У Нагірному Карабасі поранено російського журналіста, який раніше висвітлював діяльність бойовиків на Донбасі

У Нагірному Карабасі під час обстрілу міста Шуша було поранено російського військового журналіста Юрія Котьонка. Про це 8 жовтня повідомила Armenia Today.

Вірменське видання не назвало імені журналіста, тільки повідомило, що журналіст висвітлював наслідки обстрілу храму Казанчецоц. Його нібито поранили під час повторного удару збройних сил Азербайджану по храму. Його стан важкий.

Військовий кореспондент російської “Комсомольской правды” Олександр Коц у своєму Telegram сьогодні написав, що Котьонка ввели у штучну кому і реанімобілем доправили до столиці Вірменії Єревана.

Його стан важкий, але стабільний.

“Усю ніч із ним працювало кілька бригад хірургів, зокрема доктор медичних наук, хірург московського “Скліфа”, який приїхав добровольцем в Арцах, Шаген Данієлян. Стан важкий, але стабільний”, – зауважив Коц.

На Донбасі Котьонок довгий час висвітлював діяльність бойовиків “ДНР” і “ЛНР”. На його YouTube-каналі регулярно виходили інтерв’ю з представниками незаконних збройних формувань.

27 вересня 2020 року в Нагірному Карабасі спалахнув наймасштабніший протягом останніх років конфлікт. Міністерство оборони Азербайджану звинуватило Вірменію в “масштабній провокації”, обстрілі позицій азербайджанської армії та оголосило про початок “стрімкого контрнаступу”. Вірменська влада, зі свого боку, заявила, що азербайджанські військові ініціювали наступ на Нагірний Карабах. Під час конфлікту сторони використовують танки, важку артилерію та авіацію.

Повідомляли про загиблих і поранених військовослужбовців та мирних жителів.

Воєнний стан ввели як у Вірменії, так і в окремих районах Азербайджану. Обидві країни, які беруть участь у конфлікті, оголосили мобілізацію.

3 жовтня у Вірменії заявили, що Азербайджан перейшов у масштабний наступ, який силам самооборони невизнаної республіки вдалося зупинити.

4 жовтня ракетний і артилерійський вогонь вели по кількох азербайджанських населених пунктах, включно з містами Г’янджа, Мінгечаур і Тертер. Відповідальність за обстріли взяло на себе керівництво невизнаної Нагірно-Карабаської республіки.

6 жовтня Азербайджан заявив про готовність надати гуманітарні коридори для громадян Вірменії в зоні конфлікту.

На 9 жовтня в Москві заплановано консультації міністрів закордонних справ двох країн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *