Європейський суд із прав людини не дозволив притягнути колишнього народного депутата до кримінальної відповідальності за організацію корупційної схеми заволодіння 54 млн грн, однак розслідування буде продовжено. Про це 8 липня повідомила пресслужба Національного антикорупційного бюро.
Прізвища політика бюро не назвало, але з повідомлення випливає, що йдеться про екснардепа від “Народного фронту” Георгія Логвинського.
“Слідство зібрало достатньо доказів для повідомлення йому про підозру, однак через його імунітет як близького родича судді ЄСПЛ правоохоронні органи потребували дозволу цього суду для вчинення відповідної процесуальної дії. Наголошуємо, що рішення ЄСПЛ стосується виключно одного з фігурантів розслідування і фактично унеможливлює повідомлення йому про підозру до позбавлення імунітету. Водночас досудове розслідування стосовно решти шістьох учасників корупційної схеми, серед яких — колишній урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ, перший заступник міністра юстиції, бенефіціар приватної компанії та ще три особи, наближені до екснардепа, — триває”, – заявили в НАБУ.
Усіх шістьох фігурантів повідомлено про підозру, Вищий антикорупційний суд визнав їх обґрунтованими й обрав підозрюваним запобіжні заходи, підкреслюють у пресрелізі.
НАБУ ретельно вивчає рішення ЄСПЛ і вказує на відсутність прецедентів.
“Спроби притягнення до кримінальної відповідальності близьких родичів суддів ЄСПЛ є одиничними. В Україні такої практики взагалі не існувало. Така ситуація ускладнила роботу слідства, що, в кінцевому підсумку, вплинуло на суть рішення, ухваленого ЄСПЛ”, – визнали в бюро.
23 січня в НАБУ повідомили, що підозрюють колишнього уповноваженого у справах ЄСПЛ Бориса Бабіна, колишню першу заступницю міністра юстиції Наталію Бернацьку, бенефіціара приватної компанії “Золотий Мандарин Ойл” і трьох осіб, наближених до колишнього народного депутата України в організації схеми розкрадання грошей із використанням механізму звернення в Європейський суд із прав людини. Нардеп був організатором схеми, випливало з повідомлень бюро.
За версією правоохоронців, підозрювані протягом 2013–2016 років організували схему з використанням механізму звернення до ЄСПЛ, водночас ввівши в оману європейську організацію, не довівши до її відома всіх обставин спірних правовідносин.
В обранні запобіжного заходу Бабіну Вищий антикорупційний суд відмовив, Бернацькій призначили 7 млн грн застави, яку вона внесла “частково сама, частково отримавши позику в родичів”.
Логвинський, дружина якого Ганна Юдківська є чинною суддею ЄСПЛ, говорив, що підозри не одержував.
6 липня ЄСПЛ відмовив Україні у знятті імунітету з Логвинського. Суд угледів у діях НАБУ нехтування міжнародним правом, зокрема порушення принципів неупередженого розслідування.