Водночас у Мін’юсті заявили, що міністерство не може вносити зміни до Єдиного держреєстру для виконання рішення КС
У Національному антикорупційному бюро вважають, що рішення Окружного адміністративного суду Києва про діяльність НАБУ і директора НАБУ Артема Ситника є заангажованим та абсурдним у правовому сенсі: його мета – заблокувати роботу установи, яка викрила суддів ОАСК на масштабних зловживаннях і спробі захоплення влади. Про це йдеться в повідомленні прес-служби НАБУ.
“Національне бюро розцінює рішення ОАСК від 26 жовтня як втручання у свою роботу і, безумовно, оскаржить його. Фактично йдеться про спробу будь-яким способом усунути з посади директора НАБУ як гаранта інституційної незалежності та здатності організації розслідувати факти вчинення корупційних дій посадовими особами топ-рівня і перетворити сам орган на керовану “кишенькову” структуру”, – йдеться в заяві установи.
Також у НАБУ підкреслили, що звільнення з посади директора бюро може відбуватися виключно на підставах, передбачених законом “Про Національне антикорупційне бюро України”.
Новини за темою: Понад 70% українців не вірять, що Ситник здатний боротися з корупцією, – опитування
“Зараз таких підстав немає. Тому Артем Ситник продовжує виконувати свої повноваження, НАБУ працює в штатному режимі. Будь-які спроби ОАСК знайти обхідні шляхи для реалізації суддями, підозрюваними в захопленні влади, своїх амбіцій є такими, що знищують довіру до судової влади і справедливого судочинства”, – йдеться в повідомленні.
Також міністр юстиції України Денис Малюська зазначає, що Мін’юст не може вносити зміни до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, щоб виконати будь-яке рішення Конституційного суду України або окремої постанови. Про це міністр написав на своїй сторінці в Facebook.
“Вчора в медіа розійшлася інформація про окрему постанову, винесену окружним адміністративним судом міста Києва щодо ситуації довкола функціонування НАБУ. У ній ОАСК вимагає від органів державної влади відреагувати на рішення Конституційного суду України від 28/08/2020, яким визнано неконституційним указ президента України про призначення директора НАБУ”, – написав Малюська.
Так, міністр підкреслив, що Мін’юст не може вносити зміни до Єдиного державного реєстру, щоб виконати будь-яке рішення КС або окремої постанови.
Новини за темою: Ситнику загрожує від 2 років ув’язнення за продаж землі в Криму та за узурпацію влади, – ЗМІ
“Зміни в інформації, яка міститься в реєстрах, вносяться державними реєстраторами, а Мін’юст тільки розглядає скарги на дії реєстраторів і вносить дані до ЄДР виключно за результатами розгляду таких скарг. Часи, коли в Мін’юсті була реєстраційна служба і реєстратори, давно минули. Тобто ні правових підстав, ні повноважень виключати інформацію про Ситника як директора НАБУ із ЄДР немає, і він там залишиться”, – зазначив Малюська.
Окрім того, за його словами, питання про те, чи є НАБУ органом виконавчої влади чи ні, однозначно і до кінця не вирішено.
Також у Мін’юсті додали, що положення закону про НАБУ в частині процедури призначення директора все ще чинні і залишаться такими до 17 грудня 2020 року.
Як повідомлялося раніше, у “Слузі народу” вважають, що директор НАБУ Артем Ситник повинен піти у відставку після того, як Конституційний суд України визнав неконституційним указ про його призначення на цю посаду.
Пізніше Окружний адміністративний суд Києва постановив відсторонити від посади директора НАБУ Артема Ситника.