Україна не розірвала дипломатичних відносин із Росією і не припинила дії всіх угод із цією державою, щоб не зашкодити своїм громадянам. Про це в інтерв’ю “Укрінформу”, яке опубліковано 22 червня, сказав заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар.
За його словами, до війни діяли 453 українсько-російські угоди, наразі залишаються чинними приблизно 300 документів, двосторонніх та укладених у межах СНД.
“Якщо скасувати відразу всі угоди, ми опинимося в патовій ситуації, коли не матимемо механізму захисту інтересів українських громадян на території РФ. А цього допускати не можна”, – вважає Боднар.
Він зазначив, що триває “ревізія того, від чого ми можемо відмовитися”: має залишитися мінімально необхідна кількість угод, які забезпечать належний рівень захисту прав та інтересів громадян України й етнічних українців у Росії.
“Ми маємо зважати на необхідність дотримання всіх процедур виходу чи припинення дії договорів, щоб потім не було двоякого трактування. Наприклад, Росія в односторонньому порядку денонсувала угоди про базування Чорноморського флоту РФ у Криму. Ми вважаємо, що вони мають бути чинними, оскільки правові процедури не були дотримані, а росіяни порушили міжнародне право, вдавшись до спроби окупації української території”, – пояснив заступник міністра, додавши, що за цим договором РФ досі має платити Україні $100 млн на рік, але не робить цього.
Договір про дружбу, співробітництво та партнерство між Україною і Росією припинив дію 1 квітня 2019 року.