У МЗС Росії порадили провести український саміт, щоб "зрозуміти Мінські угоди"

Директорка департаменту інформації і друку Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова запропонувала українським президентам провести саміт. Про це вона написала у Facebook 2 серпня.

У своєму пості вона прокоментувала висловлювання глави української делегації в тристоронній контактній групі Леоніда Кравчука про особливий статус Донбасу.

“Може, їм не нескінченні міжнародні саміти скликати, а нарешті провести один внутрішньоукраїнський? Зібратися вчотирьох (Кравчук, Кучма, Порошенко, Зеленський) і спробувати зрозуміти, що ж записано в Мінських угодах? Учасники всі в темі: двоє були в контактній групі, один підписував мінські документи, один зробив їх частиною передвиборчої програми”, – ідеться в пості.

Захарова зазначила, що у двох президентів України не виникало запитань щодо Мінських угод.

https://www.facebook.com/maria.zakharova.167/posts/10223871624488207

“Нехай і розкажуть двом іншим, що ж там такого написано. Внутрішньоукраїнський саміт, упевнена, вийде конструктивним, звинувачувати у зриві буде нікого. Одне “але”: доведеться обійтися без вояжу в Париж. Ідея безкоштовна, тому що братська”, – написала Захарова.

Кравчук в ефірі телеканала “Україна 24”  виступив за створення на Донбасі вільної економічної зони, він підкреслив: “Коли люди займуться конкретними справами, туди підуть інвестиції. І не треба буде говорити про якийсь особливий статус Донбасу”.

У 2014 році, відразу після анексії Криму, Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти і докази.

Переговори про врегулювання конфлікту ведуть у межах тристоронньої контактної групи в Мінську (Україна – ОБСЄ – Росія) і “Нормандської четвірки” (Україна – Німеччина – Франція  Росія).

Донедавна українську делегацію в Мінську очолював другий президент України Леонід Кучма. 28 липня Офіс президента України повідомив, що Кучма подав у відставку і більше не буде брати участі в роботі ТКГ.

30 липня президент України Володимир Зеленський призначив главою делегації Кравчука. Перший президент заявляв, що своєю основною місією на цій посаді вважає завершення війни на Донбасі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *