Кінофестиваль Kharkiv Meet Docs у 2020 році проходитиме вже вчетверте. Цього разу у змішаному онлайн-іофлайн-форматі.
Онлайн-частина фестивалю відбудеться з 26 до 29 жовтня за підтримки Українського культурного фонду. В її межах уперше за історію фестивалю буде проведено конкурс неігрових повнометражних фільмів, вироблених в Україні й у копродукції.
Приймання заявок із 2 липня по 15 вересня.
«Чому оргкомітет фестивалю вирішив провести саме національний конкурс? Тривалий час на сході України не існувало великого кінофестивалю, який би фокусувався на проблематиці й повсякденному житті регіону, представляв його на кінематографічній мапі каїни. Місцевим кіномитцям бракує можливостей для професійного зростання, майданчиків для просування своїх робіт, контактів із колегами з інших областей України та Європи. Хоча відповідний запит, як із боку професійної спільноти, так і ширшого глядацького загалу, існує. З’явившись 2017 рокув Харкові, фестиваль KharkivMeetDocs, серед завдань якого — стати голосом культурної ідентичності Східної України та познайомити аудиторіюз роботами місцевих режисерів, за 3 роки став найбільшою подією такого типу в регіоні», — розповідає директорка кінофестивалю Kharkiv Meet Docs Євгенія КРІГСХАЙМ.
До відбіркової комісії увійшли:Євгенія Крігсхайм — директорка і засновниця Kharkiv Meet Docs, АлексМалишенко —кіножурналіст і співзасновник некомерційного кіноклубу Polotno, що пропагує українське кіно, Віктор Глонь —відбірник і програмний координатор Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість» і Фестивалю американського кіно «Незалежність», продюсер і режисер Фелікс Крігсхайм (Німеччина) та Анастасія Пугач —голова департаменту з комунікацій кінофестивалю KharkivMeetDocs.
Найкращий фільм Національного конкурсу обиратиме професійне журі, що складатиметься з провідних кінематографістів України та Європи. Крім того, на сайті буде доступне голосування для глядачів.
В онлайн-форматі відбудеться конкурс незалежного короткометражного кіно«Бардак».У межах конкурсу демонструватимуть кінострічки, зняті без державного фінансування протягом останніх 4 років і хронометражем до 30 хвилин. Програмним директором і засновником «Бардака» є кінокритик Антон Фролов.
Усі покази відбудуться на сайті фестивалю і будуть безкоштовними.
Удруге кінофестиваль проведе конкурс дитячого соціального відео. До участі будуть допущені відеоролики тривалістю до 3 хвилин від дітей і підлітків від 8 до 16 років.
Офлайн-частина проходитиме з 29 до 31 жовтня за підтримки Федеративного міністерства закордонних справ Німеччини (з оглядом на актуальну епідеміологічну ситуацію). Фестиваль відбудеться у Харкові й охоплюватиме позаконкурсні покази ігрових і документальних фільмів, майстер-класи та вже традиційний пітчинг документальних кінопроєктів.
Контактні дані:
Щодо подачі фільмів на Національний конкурс: [email protected]