У мене запитання до Геруса: який ваш річний дохід від незаконного видобування бурштину?

Ділюся з вами одною цікавою історією про помічників, схеми і бурштин.

Жив собі народний депутат України Андрій Герус від партії “Слуга народу”, і був у нього (і є досі) помічник – Когут Микола Богданович, який працює помічником депутатів із IV скликання, і йому абсолютно не важливо, яку політичну силу представляти – хоч “Регіони”, хоч “Самопоміч”, хоч СН. Ось такий безпринципний чоловік, але історія не про це.

Зарплата у помічників народних депутатів невелика, але це не завадило Когуту купити будинок розміром 269 м2 під Києвом, у селі Петрушки, в елітному котеджному селищі. Але знову ж таки історія не про це.

Із декларації мами Миколи, Когут Ольги Миколаївни, можна побачити, що її чоловік інвестував у будівництво квартири в Ірпені, найімовірніше, гроші в будівництво вклав сам Микола, а зареєстрував на батька. Непогано як для помічника народного депутата, погодьтеся? Але далі – краще.

Микола Когут, окрім посади помічника Геруса, обіймає ще одну – керівника громадської спілки “Українська бурштинова палата”, також співзасновником цього союзу є дочірнє підприємство “Укрбурштин” ПАТ “Державна акціонерна компанія “Українські поліметали”.

Нагадаю, що 4 серпня 2015 року міністр Аваков і прем’єр Арсеній Яценюк на всю країну розрекламували затриману партію бурштину – 2,6 тонн. А вже за добу нібито знайшовся його власник – дочірнє підприємство “Укрбурштин” ДАК “Поліметали України”.

Цікавим моментом є й те, що 2016 року один із керівників громадської спілки “Українська бурштинова палата” Костянтин Лісничий заявив, що німецька компанія “Озон Інвестмент” планує вкласти $10 млн у спільні проєкти з ДАК “Українські поліметали”, яка є материнським підприємством для ДП “Укрбурштин”.

Керівником “Озон Інвестмент” на той момент був німець Томас Бретшнейдер та його дружина Наталя, яка є громадянкою РФ, а сам Бретшнейдер був членом ради директорів російського “Примсоцбанк” (проблемний банк).

Також він є членом ради “НБД-банку” (Нижній Новгород). Отже, “Українська бурштинова палата” залучила до видобування бурштину в Україні представників російського бізнесу. А щоб замести сліди, в “ОЗОН ІНВЕСТМЕНТІ” змінили керівника (із Томаса Бретшнейдера на Толока Віталія Олександровича, який ще 2015 року був готовий працювати охоронцем за 3500 грн.

Віталій Толок є фейковим керівником, як це часто буває в українських схемах, а от справжнім керівником залишається Томас Бретшнейдер.

Це легко перевірити за номером, який вказаний у “Озон Інвестмент“: +38 (044) 371-45-80.
Аналогічний номер можна знайти в оголошенні від ТОВ “Мила Кізонька Гай”, а ТОВ “Мила Кізонька Гай” належить Томасу Бретшнейдеру.

Ну а вишенькою на торті в тій заплутаній історії, напевно, є те, що Томас Бретшнейдер тісно пов’язаний з ексміністром енергетики Олексієм Оржелем. У такий спосіб Оржель, якого так активно на посаду міністра енергетики та екології підтримував Андрій Герус.

У зв’язку з усією цією історією і вищевикладеними схемами у мене запитання до Андрія Геруса: який ваш річний дохід від незаконного видобування бурштину?

Джерело: Ярослава Коба / Facebook

Опубліковано з особистого дозволу автора

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *