Міністерство охорони здоров’я затвердило магістерську підготовку фахівців за спеціалізацією протезист-ортезист.
Підготовка протезистів-ортезистів здійснюватиметься на магістерському рівні за спеціальністю «Технології медичної діагностики та лікування», що відповідає Міжнародній стандартній класифікації освіти (The International Standard Classification of Education, ISCED), інформують в міністерстві.
«Через війну, розв’язану росією, кількість поранених зростає щодня. Багато людей внаслідок таких поранень потребують протезування. Саме тому запровадження як професії протезиста-ортезиста, так і системи підготовки цих фахівців є вкрай важливим для системи реабілітації у сфері охорони здоровʼя», – наголошують у МОЗ України.
Міністерство затвердило перелік спеціалізацій підготовки здобувачів вищої освіти ступеня магістра за спеціальністю 224 «Технології медичної діагностики та лікування». Раніше ця спеціальність не передбачала спеціалізацій, відтепер включає дві:
224.01 Лабораторна діагностика (для підготовки лікарів-лаборантів);
224.02 Протезування-ортезування (для підготовки протезистів-ортезистів).
Відповідно до статті 10 Закону України «Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я», протезиста-ортезиста віднесено до фахівців з реабілітації. Посаду «протезист-ортезист» включено до Переліку посад професіоналів у закладах охорони здоров’я.
Для запровадження підготовки протезистів-ортезистів МОЗ спільно з Міносвіти має затвердити нову редакцію стандарту магістра за спеціальністю «Технології медичної діагностики та лікування», що міститиме вимоги до змісту освіти протезиста-ортезиста.
Також у закладах вищої освіти мають запровадити магістерські та післядипломні програми з підготовки протезистів-ортезистів. Це готові зробити Львівський, Тернопільський та Харківський медуніверситети.
Планується також передбачити місця держзамовлення на підготовку протезистів-ортезистів.
Крім того, в МОЗ розроблятимуть компоненти єдиного державного кваліфікаційного іспиту: тестового іспиту «Крок-2» та об’єктивного структурованого практичного (клінічного) іспиту для атестації протезистів-ортезистів відповідно до стандартів Міжнародного товариства протезистів та ортезистів (International Society for Prosthetics and Orthotics, ISPO).
До теми: Ще планує повернутися на передову: у Франківську лікують пораненого бійця Андрія Леуса із Рівненщини