У Львові помер поет, драматург і публіцист Микола Петренко

Про смерть Миколи Євгеновича стало відомо сьогодні зранку. «На 94-му році життя відійшов у вічність український поет, драматург і публіцист Микола Петренко. Громада міста Львова висловлює глибокі співчуття рідним, друзям та усім, хто знав відомого письменника», – повідомила пресова служба  Львівської міської ради. Також оприлюднила співчуття мера Львова Андрія Садового: «Уся новітня історія України у житті однієї людини – поета Миколи Петренка. Від Великого Голоду – до концтаборів, примусових робіт на шахтах Донбасу і на Камчатці, від виживання у цензурній клітці Радянської України –до небувалої популярності джазового хіта «Намалюй мені ніч», від стограмової пайки хліба – до входження його віршів у шкільну програму нової української школи. Був глибоким совісним чоловіком, з гумором і великим талантом. Наприкінці жовтня 1942 року Миколу Петренка вивезли з Полтавщини на примусові роботи до Янівського концтабору у Львів. Тут, у нашому Львові, і завершився його шлях життя і любові. Світла пам’ять поету і людині».

Микола Євгенович Петренко народився 1925 року у м. Лохвиця, що на Полтавщині.  Під час Другої світової війни був вивезений на примусові роботи до Німеччини. За спробу втечі відбував покарання в концтаборах. Після закінчення війни пройшов фільтраційні та трудові табори в СРСР.

1951 року закінчив факультет журналістики Львівського університету ім.. Івана Франка. Працював в обласній молодіжній газеті, на Львівському телебаченні, був кореспондентом «Літературної України».

Першу поетичну збірку видав 1957 року.

Автор понад 100 книжок.

Писав слова на музику Володимира Івасюка, Ігоря Білозора, Миколи Колесси,  Анатолія Кос-Анатольського, Богдана Весоловського.

Був членом Національної спілки письменників України, лауреатом багатьох літературних премій.

«День» висловлює співчуття родині Миколи Петренка.

Світла в Дорогу, Миколо Євгеновичу.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *