“ТРІУМФ ЛЮБОВИ”.
Під такою назвою 13 жовтня у Львівській національній філармонії відбудеться концерт оркестру «INSO-Lviv» під керівництвом диригентки Оксани Линів
Пролунає добірка творів віденських класиків та українського композитора Олександра Козаренка.
2020 рік є особливим для музичного світу, адже Бетховену виповнюється чверть тисячоліття – 250 років. З нагоди великого Бетховенського ювілею репертуарне наповнення кожного театру та концертного залу світу, продовжує рясніти творами композитора. Та через карантинну перерву для культурної індустрії, небагатьом вдалося втілити грандіозні плани: найбільші фестивалі та локальні проєкти були закритими, або переходили в digital-формати.
Але музика віденського класика в найбільш мовчазний рік, продовжує звучати. І саме Увертюра №3 «Леонора» Людвіга ван Бетховена стане урочистим відкриттям концерту.
Свої скрипкові концерти молодий Моцарт написав у своєму рідному Зальцбурзі в час, коли працював концертмейстером оркестру в єпископа. Талант Моцарта розквіт, як у композиторському письмі, так і у виконавстві. Адже батько Моцарта – Леопольд, пильно стежив за виконавським «ремеслом» своїх дітей, Вольфі та Наннерль, став їхнім першим педагогом. Власне, Леопольд Моцарт написав один із перших в історії підручників для скрипалів – «Мистецтво гри на скрипці». Відтак, його геніальний син продовжив родинні музичні традиції у власному скрипковому репертуарі. Ще один шедевр віденської класики у програмі 13 жовтня – концерт для скрипки з оркестром №5 Вольфганга Амадея Моцарта. Соліст – Андрій Мурза, скрипка (Україна-Німеччина), художній керівник Одеського міжнародного конкурсу скрипалів, артист Дюссельдорфської симфонічного оркестру.
Багатогранна творчість сучасного композитора Олександра Козаренка охоплює різні жанри, та особливим є звернення композитора до народних джерел. Уміння працювати з архаїкою, витворювати концертні шедеври з народної пісні свідчить про делікатну майстерність Козаренка до національної тематики. «П’ять весільних ладкань з Покуття», що прозвучать у концерті, – було створене на основі музики, яку писав композитор на початку 90-х для вистави «Покутське весілля». Частини твору розгортаються відповідно до традиційного весільного обряду: перша ладкання випікання короваю; друге – плетіння вінка; третє – викуп вінка; четверте – батьківське благословення; останнє – збирання молодої, похід до церкви та таїнство шлюбу. Мецо-сопрано – Оксана Нікітюк, лауреатка та володарка Гран-Прі численних міжнародних конкурсів.
Тандем зіркової диригентки Оксани Линів та оркестру INSO-Lviv поєднає музика Моцарта та любов до українського. За роки існування фестивалю LvivMozArt, музиканти відкривали публіці незнані шедеври української музики та презентували світу свого, львівського Моцарта. Тож, 13 жовтня прозвучить вишукана добірка творів віденських класиків, а також українська архаїка, втілена в творчості сучасного композитора Олександра Козаренка.
Ольга Стельмашевська