Розслідування вибуху в порту Бейрута, який забрав життя сотень людей, Ліван проводить власними силами. Про це 9 серпня заявили в інформаційному бюро при президентові країни Мішелю Ауні.
Представники глави держави пояснили, що Аун вважає необґрунтованою вимогу провести міжнародне розслідування інциденту.
В інформаційному бюро підкреслили, що правда не належить державі. Судова влада має діяти “негайно і без поспіху”, щоб встановити, хто злочинець, а хто, навпаки, не винен, вважають у відомстві.
Потужний вибух у порту Бейрута стався увечері 4 серпня. У прилеглих до порту районах столиці Лівану пошкоджено або зруйновано багато будинків. Агентство Reuters писало з посиланням на очевидців, що вибух був такої сили, що його відчули навіть жителі столиці Кіпру Нікосії, яка розташована майже за 200 км від Бейрута. Телеканал Al Jazeera повідомив, що вибуховою хвилею автомобілі закинуло на дах заводу приблизно в три поверхи заввишки.
Губернатор ліванської столиці Марван Аббуд повідомив 9 серпня, що жертвами стало 220 осіб, інформує The Union Journal.
Аббуд розповів, що внаслідок вибуху без даху над головою залишилося майже 300 тис. осіб. Він оцінив збитки від інциденту в $3–5 млрд.
За попередньою інформацією, вибух стався на складі аміачної селітри після пожежі, спричиненої зварювальними роботами. Серед причин вибуху розглядають недбалість, випадковість і “зовнішнє втручання” з використанням ракети чи бомби.
За даними Reuters, влада Лівану ігнорувала пропозиції митниці про реекспорт або продаж 2750 тонн аміачної селітри, конфіскованої із судна Rhosus (це судно належало Гречушкіну) у порту Бейрута. Як розповів співрозмовник агентства, команда інспекторів попередила, що якщо селітру не вивезти, “у повітря може злетіти весь Бейрут”.