У Киргизстані повідомили про зникнення президента Сооронбая Жеенбекова і прем’єр-міністра Кубатбека Боронова. Про це в коментарі російському агентству “Інтерфакс” сказав заступник голови Ради безпеки країни Омурбек Суваналієв.
За його словами, перші особи країни не з’являлися на публіці від початку протестних акцій. Жеенбеков кілька разів записував відеозвернення, однак, де саме це відбувалося, невідомо.
Суваналієв вважає, що лідери країни наразі “в конспіративних місцях”. Він підкреслив, що “з метою безпеки” ухвалили рішення закрити кордон.
Прессекретарка президента Толгонай Стамалієва, зі свого боку, сказала агентству, що Жеенбеков наразі в Бішкеку і “особисто проводить перемовини з політичними силами”.
Вона додала, що президент намагається повернути ситуацію у країні у правове русло.
Після парламентських виборів, які відбулися 4 жовтня, у Бішкеку спалахнули протести. Мітингувальники вимагали анулювати підсумки голосування, згідно з якими в Жогорку Кенеш пройшли політичні партії “Бірімдік” (набрала 24,5% голосів), “Мекен Киргизстан” (23,88%), “Киргизстан” (8,76%) і “Бутун Киргизстан” (7,13%), а опозиційні політсили не подолали семивідсоткового бар’єра.
У ніч на 6 жовтня в Бішкеку протестувальники захопили будівлю парламенту. За даними міністерства охорони здоров’я Киргизстану на ранок 7 жовтня, під час сутичок постраждало щонайменше 768 осіб, одна людина померла.
Мітингувальники домоглися звільнення із в’язниці експрезидента країни Алмазбека Атамбаєва – адвокати повідомили, що суд випустив його під домашній арешт. Чинний президент Киргизстану Сооронбай Жеенбеков заявив, що залишається легітимним керівником країни.
На тлі масових вуличних протестів подали у відставку 6 жовтня спікер парламенту Киргизстану Дастан Джумабеков і глава уряду Кубатбек Боронов.
Центрвиборчком країни визнав недійсними результати виборів.
Голови кількох опозиційних парламентських партій створили дві народні координаційні ради. Їхні члени не визнають прем’єр-міністра, запропонованого парламентом країни, і хочуть обрати уряд народної довіри.
7 жовтня опозиційні депутати в парламенті ініціювали процедуру імпічменту президента країни.