У Києві нарешті відкрили першу кімнату кризового реагування для людей, які постраждали від домашнього насильства. Там вони зможуть певний час жити та отримати психологічну допомогу.
У кімнаті кризового реагування жертва, сама або з дитиною, зможе проживати до 10 днів. Якщо у неї немає родичів чи друзів, які б могли її потім прихистити, тоді потрібно зібрати документи для подальшого поселення в притулок, повідомляє 24 канал.
Під час проживання у цій кімнаті людина може отримати психологічну допомогу та пройти медичний огляд. Також на кухні є запас усіх необхідних продуктів. Одночасно там зможуть перебувати до 8 людей. Там працюватимуть 4 соцпрацівники, які перебуватимуть у “кризовій кмінаті” подобово. Тобто постраждалих можуть поселити туди в будь-який час доби.
Подібний заклад вже є в Київській області та ще в 15 інших регіонах.
Зазначимо, що з початку року правоохоронці зафіксували у Києві понад 7 тисяч звернень щодо домашнього насильства. (Для порівняння: за весь минулий рік звернень було понад 6 тисяч). З них постраждалих 6668 жінок та 617 чоловіків.
За словами заступниці голови КМДА Марини Хонди, на сьогодні найбільшою проблемою є те, що коли жінка, часто разом із дитиною, тікає від кривдника, то вона просто опиняється на вулиці. Адже раніше не було ніякої соціальної послуги, яка мала б надаватися жертвам домашнього насильства. Саме для цього і створили “кризову кімнату”.
У нас були випадки, коли дружини замикали чоловіків, які після онкохвороби лежачі, дуже довго їх не годували. Були випадки, коли мама з інвалідністю дуже довго виховує дитину з інвалідністю – 30 років. Вона вже старша, в неї нема сил реагувати, тому вона фізичне насильство застосовує,
– розповіла заступниця голови КМДА.
Дивіться фото, як виглядає “кризова кімната” в Києві:
Адресу кімнати кризового реагування не будуть розголошувати задля безпеки постраждалих. Після закінчення термніу перебування у “кризовій кімнаті” постраждалу особу можуть влаштувати до притулку чи інших спеціалізованих служб.
Кількість випадків домашнього насильства під час карантину зросла
На створення “кризової кімнати” виділили гроші з міського бюджету, а також долучився Фонд народонаселення ООН. Там розповіли, що під час пандемії кількість випадків домашнього насильства зросла.
“В Україні понад мільйон жінок страждають щороку від домашнього насильства. А під час пандемії коронавірусу ми бачимо зростання кількості дзвінків на гарячі лінії на 93%”, – сказав представник Фонду народонаселення ООН в Україні Хайме Надаль.
Куди звертатися у разі вчинення насильства:
102 – Національна поліція України 1547 – Урядова лінія з протидії домашньому насильству (працює у тестовому режимі) 0 800 500 335 (безкоштовний номер для стаціонарного телефона) / 116 123 (безкоштовно з мобільного) — Національна “гаряча” лінія з протидії домашньому насильству 0 800 500 225 / 116 111 – Національна “дитяча” гаряча лінія 0 800 213 100 – Єдиний контакт центр системи безоплатної правової допомоги.