У ЄС ухвалили довгостроковий бюджет та фонд відновлення після пандемії

Лідери ЄС дійшли згоди щодо нового довгострокового бюджету ЄС в обсязі 1, 074 трильйона євро та 750 мільярдів євро для Фонду відновлення «Наступне покоління ЄС» (390 мільярдів в грантах, 360 мільярдів в кредитах).

Про це у вівторок під час ранкової пресконференції розповіли президент Європейської Ради Шарль Мішель та президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, повідомляє Укрінформ.

Бюджетні пропозиції, що ухвалені Європейською Радою, мають бути затверджені Європарламентом.

«Європа виявила солідарність та продемонструвала здатність до дій. Це наше спільне досягнення. Європа є сильною і єдиною», – зазначив з цього приводу президент Європейської Ради Шарль Мішель.

Він зауважив, що переговори були важкими у дуже важкі часи для всіх європейців, та наголосив, що згода, яка була досягнута лідерами ЄС щодо бюджетних пропозицій, відповідає інтересам всіх громадян Європи і є тим, чого вони потребують просто зараз. Весь пакет – для людей, для робітників, для їх родин, для їх робочих місць, для їх здоров’я та добробуту.

«Я вважаю, що ця угода буде оцінюватися як вирішальний момент на усьому шляху Європи. Але вона також дозволить нам йти у майбутнє. Де факто, це перший раз в європейській історії, коли наш бюджет буде чітко пов’язаний із нашими кліматичними цілями. Перший раз, коли повага до верховенства права буде прямо пов’язана із бюджетними витратами. Перший раз, коли ми спільно посилюємо наші економіки для протидії кризі» – наголосив Шарль Мішель.

У свою чергу, президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн наголосила, що Єврокомісія лише наприкінці квітня отримала мандат Європейської Ради для розробки пакету відновлення і сьогодні, усього за два місяці, «Наступне покоління ЄС» отримало підтримку Європейської Ради. За її словами, це абсолютний рекорд в європейській історії для опрацювання нового бюджетного інструменту.

Вона наголосила, що загальний бюджетний пакет, який буде спрямований на відновлення європейської економіки, перевищує суму у 1,8 трильйона євро, або більше 5 відсотків від ВНП всіх 27 країн ЄС.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *