У другому кварталі 2020 року показники торгівлі у світі впали до історичного мінімуму, заявили 19 серпня у Світовій організації торгівлі (СОТ).
“Згідно з останніми показниками барометра торгівлі товарами СОТ – індикатора тенденцій у світовій торгівлі в реальному часі – у другому кварталі 2020 року світова торгівля товарами, імовірно, відчула історичне падіння. Додаткові індикатори вказують на часткове зростання світової торгівлі і виробництва в третьому кварталі, але сила будь-якого такого відновлення залишається досить невизначеною”, – ідеться в повідомленні.
У СОТ зазначають, що значення барометра станом на 19 серпня – “найнижче за всю історію даних, починаючи з 2007 року, та є на одному рівні з піком фінансової кризи 2008–2009 років”.
“Точні масштаби падіння торгівлі буде підтверджено тільки наприкінці цього року, коли стануть доступні офіційні дані про обсяг торгівлі за період із квітня до червня”, – пояснили в організації.
2020 року економічні показники у світі значно погіршилися через пандемію коронавірусної інфекції, оголошену 11 березня Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Через швидке поширення захворювання багато країн ввели жорсткий карантин, ділова активність у світі суттєво знизилася. Протягом останніх місяців карантин у більшості країн почали послаблювати.
Наприкінці січня компанія Moody’s Analytics прогнозувала, що епідемія коронавірусної інфекції може стати “чорним лебедем” для світової економіки й завдати більшої шкоди, ніж фінансова криза 2008–2009 років. Міжнародний валютний фонд прогнозує найгірші наслідки для світової економіки із 30-х років ХХ століття, заявила 9 квітня директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва. 27 березня вона сказала, що глобальна економічна криза, спричинена поширенням коронавірусу, вже почалася.