У Білорусі помер чоловік, у якого силовики вистрелили під час протестів – ЗМІ

У військовому госпіталі Мінська помер 43-річний Геннадій Шутов, який дістав вогнепальне поранення в голову 11 серпня в районі Московської адміністрації Бреста під час протестів. Про це TUT.BY розповіли родичі загиблого.

Геннадій Шутов помер у госпіталі 19 серпня о 10.20.

Шутова поранили 11 серпня на мітингу у Бресті. Родичі чоловіка кажуть, що спілкувалися з очевидцями події, і, за їхніми словами, Шутов не бився і не конфліктував на мітингу. Як заявляють свідки, постріл у чоловіка зробили з даху будівлі.

Рідні Шутова шукали його протягом двох діб і з’ясували, що його доправили спочатку у Брестську обласну лікарню, а потім вертольотом переправили до військового госпіталю в Мінськ. Його донька Людмила розповідала TUT.BY, що в батька вогнепальна травма, “пошкодження мозку складні й великі, лікарі не дають ніякого прогнозу”.

11 серпня у МВС Білорусі повідомляли, що брестські правоохоронці стріляли у протестувальників із вогнепальної зброї на ураження, оскільки останні йшли на них з арматурою в руках. Зазначали, що є один поранений, проте його імені не називали.

Із 4-го до 8 серпня в Білорусі проводили дострокове голосування на виборах президента, а 9 серпня відбулося основне. На пост президента балотувалося п’ятеро кандидатів. 14 серпня ЦВК оголосила остаточні підсумки виборів президента. За офіційними даними, перемогу здобув чинний президент Білорусі Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиційна кандидатка Світлана Тихановська. Решта кандидатів набрала менше ніж 2%. Водночас альтернативні екзитполи свідчили про протилежну картину – упевнену перемогу Тихановської.

Вибори в Білорусі проводили без незалежних міжнародних спостерігачів. Після закриття виборчих дільниць 9 серпня в кількох містах почалися протести, які тривають до сьогодні. До акцій долучилися трудові колективи найбільших білоруських підприємств. Мітингувальники звинувачують владу у фальсифікаціях і вимагають проведення нових виборів. Для розгону протестувальників силовики застосовували спецзасоби, зокрема в Мінську вони використовували світлошумові гранати, гумові кулі й водомети.

Під час протестів затримали приблизно 7 тис. демонстрантів, сотні дістали травми й поранення. За офіційними даними, троє учасників мітингів загинули, проте правозахисники стверджують, що відомо щонайменше про чотири жертви. Станом на 18 серпня в СІЗО залишалося 44 людини.

16 серпня в Білорусі відбувся найбільший в історії мітинг – на опозиційну акцію протесту в Мінську, за оцінками білоруських журналістів, вийшло понад 200 тис. людей.

Тихановська, яка після виборів поїхала в Литву, сказала, що готова стати національною лідеркою і невдовзі провести нові президентські вибори.

Лукашенко не згоден на умови опозиції, він заявив, що, доки живий, інших виборів у країні не буде.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *