Сьогодні в Берліні відбулося перше засідання Вищого земельного суду у справі про вбивство чеченського польового командира Зелімхана Хангошвілі. Про це повідомляє “Немецкая волна”.
У залі суду зачитали текст обвинувачення 55-річному громадянину РФ Вадимові Соколову (Красікову) у скоєнні вбивства з пістолета із глушником.
Федеральний прокурор заявив, що завдання ліквідувати жертву Соколов одержав від влади РФ. Убивство було скоєно “у підступний спосіб, із корисливих мотивів або інших низьких спонукань”.
Прокурор також повідомив, що обвинувачений використав підроблений паспорт для отримання шенгенської візи та в’їзду на територію Німеччини. У Берліні він велосипедом наблизився до жертви ззаду, вистрілив у Хангошвілі з пістолета Glock у верхню частину тулуба, а після того, як той упав, – двічі в голову. Підозрюваного затримали під час спроби втечі.
Суддя, зі свого боку, заявив, що в німецької влади немає даних про справжнє ім’я головного фігуранта, тому на процесі до нього будуть звертатися “пане підозрюваний”.
Видання пише, що 8 жовтня опитають свідків убивства Хангошвілі.
Процес відбувається з дотриманням жорстких заходів безпеки. Підозрюваного тримають у таємному ізоляторі.
23 серпня 2019 року кілер велосипедом під’їхав до Хангошвілі й убив його кількома пострілами. Злочинця затримали німецькі поліцейські. Журналісти з’ясували, що справжнє прізвище затриманого – Красіков і він пов’язаний зі спецпідрозділом ФСБ.
У червні 2020 року влада Німеччини висунула йому обвинувачення в убивстві та незаконному володінні зброєю. Він прийняв замовлення на вбивство Хангошвілі від відомств, які підпорядковуються уряду Російської Федерації, ішлося в заяві прокуратури ФРН.
Президент РФ Володимир Путін стверджував, що Хангошвілі – “кривавий бойовик”, який нібито причетний до вибухів у московському метро.
Хангошвілі – етнічний чеченець, який народився в Панкіській ущелині (Грузія). За даними “Немецкой волны”, він мав грузинський паспорт на ім’я Торніке Кавтарашвілі. Під час Другої чеченської війни командував одним із підрозділів, який воював проти Росії, пізніше співпрацював зі спецслужбами Грузії. 2015 року у Тбілісі на Хангошвілі вчинили замах. Після цього він поїхав в Україну, а потім – у Німеччину.