Тихановська виступила в Раді ООН із прав людини, представники Білорусі, Росії, Китаю і Венесуели вимагали зупинити її виступ

Лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська сьогодні під час виступу в Раді ООН із прав людини вимагала від влади Білорусі припинити насильство проти протестувальників і провести вільні та справедливі президентські вибори. Про це повідомляє “Настоящее время.

Опозиціонерка закликала владу звільнити політв’язнів і допустити в країну спецдоповідача ООН. Вона підкреслила, що вимоги білоруської опозиції відповідають нормам міжнародного права.

Агентство “Інтерфакс” зазначає, що представники Білорусі, Росії, Китаю і Венесуели заявили, що Рада ООН із прав людини порушила формат проведення термінових дебатів, і вимагали не показувати відеозвернення Тихановської. Однак запис усе ж показали, тому що інші члени ради жодних порушень не побачили.

За даними ТАСС, постпред Білорусі при ООН Юрій Амбразевич заявив, що в країні немає політичних в’язнів, “є люди, взяті під варту в межах конкретних кримінальних справ відповідно до Кримінально-процесуального кодексу”.

Він пригрозив, що влада Білорусі може змінити позицію щодо взаємодії з Радою ООН із прав людини.

У Білорусі від 9 серпня тривають масові акції протесту. Учасники демонстрацій вважають, що результати голосування на виборах президента сфальсифікували. За офіційними даними, перемогу здобув нинішній президент країни Олександр Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиційна кандидатка Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи засвідчили протилежну картину – упевнену перемогу Тихановської.

Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, зокрема з використанням світлошумових гранат, гумових куль і водометів.

За час протестів було затримано понад 10 тис. демонстрантів, сотні дістали травми і поранення. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.

Лукашенко звинувачує опозицію у спробі захоплення влади і вважає, що акції протесту фінансують західні країни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *