Ціну газу для населення формуватимуть на основі ціни на хабах TTF, NCG або Бамгартен плюс доставка – керівник "ЮГ-ГАЗ"

Ціна на газ для населення після введення роздрібного ринку газу буде відштовхуватися від ціни газу на європейських хабах плюс вартість його доставки в Україну. Про це заявив у коментарі “ГОРДОН” керівник компанії “ЮГ-ГАЗ” Максим Авраменко.

“Завжди український ринок газу ціноутворюється з огляду на імпортний паритет. Будь-який, не тільки для населення. Ціну складають, можна прив’язуватися до двох-трьох хабаів основних, найбільш волатильних. Найбільший – це, наприклад, TTF, голландський хаб. Від нього завжди є вартість транспортування до кордону з Україною. Після цього ще потрібно купити потужність на вхід. І ось ми маємо ціну всередині газотранспортної системи України”, – пояснив Авраменко.

Він зазначив, що Україна імпортує газ, тому ціну на нього формують за принципом імпортного паритету, що є світовою практикою.

“Весь український ринок, тому що ми імпортозалежні, формується від імпортного паритету. Тому якщо навіть ринкова ціна для населення, то однаково вона буде плюс-мінус залежати від європейських цін”, – сказав Авраменко.

Формула “Роттердам плюс” діяла для розрахунку вартості вугілля для встановлення прогнозу вартості електроенергії суто для промислових споживачів у період 2016–2019 років. Вона передбачала включення вартості доставки вугілля від хабів Амстердам – Роттердам – Антверпен для всього вугілля. Формулу було скасовано 1 липня 2019 року із запровадженням ринку електроенергії. Після цього ціна вугілля та електроенергії для промисловців зросла.

Ціну газу для населення з лютого 2020 року встановлюють за аналогічною формулою “Амстердам плюс”. Уряд Олексія Гончарука запровадив, а уряд Дениса Шмигаля затвердив у меморандумі з МВФ цей підхід для визначення ціни газу для населення. Він передбачає включення вартості доставки газу з Нідерландів – біржа TTF.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *