Ціна на нафту зросла до двомісячного максимуму

У понеділок, 8 червня, ціни на нафту зросли в середньому на 1,2% на тлі домовленості ОПЕК+ про подальше скорочення нафтовидобутку.

На відкритті торгів серпневі ф’ючерси на північноморську нафту Brent подорожчали до $43,38 за барель, на американську WTI – до $40,41. Це максимальна вартість сировини із 6 березня поточного року.

На момент публікації новини Brent торгували по $42,8 за барель (на 50 центів дорожче, ніж на момент закриття торгів попереднього дня). Котирування WTI сягнули $39,86 за барель (+31 цент).

Як зазначає Reuters, до подорожчання нафти привели досягнуті 6 червня домовленості між учасниками неформальної групи ОПЕК+, в яку входять найбільші виробники нафти, про подальше скорочення нафтовидобутку.

Про зниження рівня світового видобутку нафти на 15% країни ОПЕК+ оголосили 10 квітня. Угоди було досягнуто за місяць після розірвання попередньої угоди, що спровокувало рекордне падіння цін на сировину. До 9 березня вартість нафти Brent упала на 30% – до $33 за барель, що стало максимальним денним падінням із 1991 року, коли почалася війна в Перській затоці. 30 березня ціна Brent упала нижче за $23 за барель.

Однак через рекордне падіння попиту на сировину у зв’язку з пандемією коронавірусу і спричинену цим зупинку промисловості вартість нафти продовжила падати. 20 квітня ціна на травневі ф’ючерси американської WTI уперше в історії стала від’ємною – котирування падали до мінус $40 за барель. Це також спровокувало обвал цін на європейському спотовому ринку (укладені на цьому ринку контракти виконують негайно). Розрахункова ціна російської еталонної марки Urals опустилася до мінус $3 за барель, північноморська еталонна нафта Brent – до мінус $3,5.

На рівень до рекордного падіння котирування нафти повернулися 30 квітня, напередодні набуття угоди ОПЕК+ про рекордне скорочення нафтовидобутку. У середині травня в ОПЕК заявляли, що нафтова криза вже позаду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *