Цікаве про Україну: перші метеорологічні спостереження

Україна має доволі непросту й цікаву історію.

Її унікальні звичаї, здобутки творчих людей і неповторна культура заслуговують чималої уваги.

Саме тому Галицький кореспондент продовжує ділитися цікавими та маловідомими фактами про нашу країну.

А ви знали, коли в Україні проводились перші метеорологічні спостереження? У Києві перші інструментальні метеорологічні спостереження розпочалися в 1771 році. Тоді фіксували метеорологічні явища та елементи погоди, зокрема температуру повітря, опади та інші погодні умови. Це стало основою для подальшого розвитку метеорологічної науки в Україні. 

Велике значення для метеорологічної науки мало відкриття в Україні університетів, завдяки яким у першій половині XIX століття проводилися систематичні наукові дослідження в галузі метеорології, кліматології, геофізики. У другій половині ХХ століття системи метеорологічних спостережень якісно покращилися, що пов’язано з впровадженням автоматизованих систем вимірювання гідрометеорологічних параметрів та метеорологічних супутників Землі.

Додамо, що сьогодні відзначають Всесвітній день метеоролога.

Як повідомляв “Галицький кореспондент”, в Україні є Кам’яне село. На Житомирщині розташований заказник, де величезні валуни вкриті мохом виглядають так, ніби вони мають певну архітектурну структуру. Вони нагадують форму будинків, храмів та інших будівель.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *