Троє суддів ухвалювали рішення КСУ про скасування частини антикорупційного законодавства, знаючи, що вони не можуть діяти об’єктивно – Новіков

Троє суддів Конституційного Суду діяли незаконно, ухвалюючи рішення про неконституційність кримінальної відповідальності за недостовірне декларування у власних інтересах. Про це 28 жовтня заявив голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков під час брифінгу, передає кореспондент видання “ГОРДОН”.

“Процедурне порушення полягає в тому, що трьом суддям Конституційного Суду було відомо про те, що вони не можуть діяти об’єктивно. У чому полягає ця необ’єктивність? Подання надійшло в суд наступного дня, 5 серпня 2020 року, після того, як судді одержали виклики в НАЗК про вручення адміністративних протоколів за неподання повідомлень про суттєві зміни в майновому стані. А саме судді [Ігор] Сліденко і суддя [Володимир] Мойсик”, – заявив Новіков.

За його словами, судді Сліденко та Мойсик узяли участь у розгляді справи, знаючи, що діють у конфлікті інтересів.

“Незалежно від того, яким є рішення, Конституція і закон про КС, ст. 60, забороняють їм брати участь у цій справі”, – додав він.

Він також зазначив, що НАЗК установило ознаки злочину ще в діях судді Ірини Завгородньої і передало матеріали в НАБУ, яке зареєструвало кримінальне провадження.

“Незважаючи на це, суддя фактично брала участь у розгляді конституційного подання про скасування ст. 366-1 – недекларування достовірної інформації. Тому рішення КС, враховуючи участь у ньому трьох суддів, які не могли діяти об’єктивно, не може вважатися об’єктивним. Це принципи ще “римського права” – суддя не може бути суддею у власній справі”, – додав Новіков.

У НАЗК повідомляли, що в суддів Завгородньої та Головатого виявили ознаки недостовірного декларування. У Головатого в декларації за 2019 рік виявлено 3,6 млн грн недостовірних відомостей. У декларації Завгородньої за 2018 рік виявлено недостовірних відомостей на 615 тис. грн, у декларації за 2019-й – 754 тис. грн.

В агентстві також зазначили, що ще раніше під час перевірки щорічних декларацій судді Конституційного Суду Мойсика НАЗК установило ознаки злочину, передбаченого ч. 4 ст. 358 Кримінального кодексу України – використання заздалегідь підробленого документа.

НАЗК сьогодні о 18.00 закрило реєстр електронних декларацій, виконуючи рішення КСУ.

27 жовтня українські ЗМІ, посилаючись на джерела, заявили, що КСУ визнав неконституційною ст. 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає кримінальне покарання за декларування недостовірної інформації.

Представниця Верховної Ради в Конституційному Суді Ольга Совгиря заявила, що рішення КСУ, яким він визнав неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, ухвалили із “кричущими процесуальними порушеннями”.

Представник президента України у КСУ Федір Веніславський висловив думку, що таке рішення може призвести до негативних наслідків для європейської інтеграції України.

28 жовтня збори суддів Конституційного Суду України звернулися до президента України, голови Верховної Ради і прем’єр-міністра із заявою про тиск на суд.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *