Транзит газу через Україну в червні виріс на 50% у порівнянні з травнем – оператор ГТС

У червні транзит російського газу через газотранспортну систему (ГТС) України зріс у порівнянні з травнем. Про це поінформувало 30 червня ТОВ “Оператор ГТС України”.

“У червні транзит газу по південному маршруту ГТС України склав 26,5 млн м3, що на 50% перевищує показники травня і в чотири рази більше, ніж у квітні. Зростання обсягів транспортування газу пов’язаний з плановою зупинкою на ремонт газопроводу “Турецький потік” з 23-го по 28 червня. У цей період середній режим прокачування по трансбалканському напрямом (газовимірювальна станція Орлівка) збільшився з 0,2 до 4 млн м3 на добу”, – йдеться в повідомленні.

У компанії відзначили, що відбувається “в черговий раз доводить, що ГТС України є важливою для забезпечення безперебійних поставок газу в країни Південної Європи, адже розгалужена система газопроводів української ГТС робить її гнучкою, на відміну від “Турецького потоку” або будь-якого іншого обхідного газопроводу”.

“З початку 2020 року, коли почав працювати “Турецький потік”, “Газпром” фактично припинив повноцінне використання потужностей ГТС для транзиту газу в Туреччину і Балкани. А залежність виключно від Турецького потоку” несе великі ризики для країн Південної Європи, оскільки в разі його зупинки або поломки постачання газу для цього регіону можуть бути припинені”, – пояснив “Оператор ГТС України”.

30 грудня 2019 року НАК “Нафтогаз України” і російський “Газпром” підписали новий контракт на транзит газу на п’ять років.

Мінімально гарантована прокачування за новим договором “качай або плати” становить 65 млрд м3 газу в перший рік і 40 млрд м3 у наступні чотири. Український президент Володимир Зеленський зазначав, що в рамках п’ятирічного контракту з транзиту газу Україна отримає більше $7 млрд.

8 січня 2020 року в Стамбулі президенти Росії і Туреччини Володимир Путін і Реджеп Ердоган відкрили газопровід “Турецький потік”, що з’єднує Краснодарський край РФ з Туреччиною і країнами Південної Європи.

Морський газопровід “Турецький потік” складається з двох ниток. Перша призначена для турецького ринку, друга – для країн Південної та Південно-Східної Європи.

За словами глави НАК “Нафтогаз України” Андрія Коболєва, у 2020 році Україна втратить транзит 15 млрд м3 газу, який перекачуватимуть по газопроводу “Турецький потік”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *