Президент США Дональд Трамп може 28 травня підписати розпорядження, що стосується роботи соціальних мереж, про це повідомив 27 травня CNN.
Що може містити цей документ, телеканал не уточнив. Погрози Трампа соцмережам є яскравою демонстрацією наміру використовувати владу уряду для спрямування на його ймовірних політичних опонентів, зазначає CNN.
Про те, що у США почнуть регулювати чи навіть закривати соцмережі, які, на думку Трампа, заважають свободі слова, президент написав у Twitter 27 травня. Він вважає, що соцмережі під час виборів 2016 року допомагали забезпечити перемогу його опонентці Гілларі Клінтон.
“Республіканці вважають, що соціальні медіаплатформи повністю поглинають голоси консерваторів. Ми будемо суворо регулювати або закривати їх, перш ніж зможемо дозволити цьому статися. Ми побачили, що вони намагалися зробити й зазнали невдачі 2016 року. Ми не можемо допустити витонченішої версії цього”, – написав президент США.
26 травня Twitter позначив два повідомлення президента США як такі, що вводять в оману. У цих твітах Трамп висловився проти голосування поштою під час пандемії коронавірусу. На його думку, результати такого голосування можуть бути перекрученими, документи можуть викрасти з поштової скриньки, підробити або підписати за інших.
Під повідомленнями президента з’явився блакитний знак із написом: “Подивіться факти про голосування поштою”. Під час натискання на напис відкривається повідомлення із заголовком “Трамп робить необґрунтовані заяви, що голосування поштою веде до фальсифікації результатів”. У ньому йдеться, що, на думку фактчекерів, доказів імовірної фальсифікації виборів через запровадження голосування поштою немає.
Компанія Twitter змінила свою політику з боротьби з дезінформацією на початку травня. У її блозі повідомляли, що тепер біля твітів, які містять потенційно небезпечну або таку, що вводить в оману, інформацію, будуть з’являтися нові ярлики й попередження.