Президент США Дональд Трамп на одній із нарад із радниками говорив, що хотів би розмістити до 10 тис. військовослужбовців у Вашингтоні (округ Колумбія). Про це 7 червня повідомило агентство Reuters, посилаючись на високопоставленого американського чиновника.
Військові, відповідно до плану Трампа, мали брати участь в охороні правопорядку у зв’язку з масовими громадськими протестами, які спалахнули у США через убивство поліцейськими афроамериканця Джорджа Флойда. Отже, зазначає агентство, президент був близький до виконання своєї погрози про розгортання регулярних військ для придушення заворушень, незважаючи на незгоду Пентагону.
Джерело заявило, що, крім міністра оборони Марка Еспера, проти передислокації військових виступили голова об’єднаного комітету начальників штабів генерал Марк Міллі і генеральний прокурор Вільям Барр.
Виходячи з подальшого розвитку подій, Reuters робить висновок, що Трамп задовольнився розміщенням у Вашингтоні сил Національної гвардії, яка є “більш традиційним інструментом для подолання внутрішніх криз”.
У Білому домі агентству оперативно не відповіли на запит про коментар.
Напередодні стало відомо, що глава Пентагону розпорядився вивести зі столиці всіх військових (у Вашингтоні було розквартировано 1600 десантників і співробітників військової поліції для охорони федеральних органів влади).
Афроамериканець Джордж Флойд помер 25 травня після жорсткого затримання поліцейськими. Судмедекспертиза підтвердила, що смерть настала внаслідок удушення (співробітник поліції коліном притиснув Флойда до асфальту, ставши йому на шию).
Загибель чоловіка спровокувала масові протести (їх нерідко супроводжують заворушення та акти вандалізму) спочатку в Міннеаполісі, а пізніше – в інших американських містах та інших країнах.
Унаслідок зіткнень у дев’яти американських штатах загинуло 11 осіб, серед них – як поліцейські, так і демонстранти.
Чотирьом співробітникам поліції Міннеаполіса, які брали участь у затриманні Флойда, висунули обвинувачення.