Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш підготував для Генеральної Асамблеї організації 20-сторінкову доповідь “Положення щодо прав людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, Україна”. Документ опубліковано (.pdf) 8 жовтня на сайті ООН.
У доповіді, яка є вже третьою стосовно Криму, підкреслюють, що анексований Росією півострів належить Україні.
Звіт охоплює період із 1 липня 2019 року до 30 червня 2020 року.
Моніторингова місія ООН із прав людини перерахувала у Facebook проблеми, про які згадує Гутерріш:
тортури та жорстоке поводження з боку співробітників ФСБ Росії та інших правоохоронних органів у Криму без притягнення до відповідальності ймовірних винних осіб; безкарність винних осіб, причетних до 43 випадків насильницьких зникнень; неефективна безоплатна правова допомога обвинуваченим у кримінальних справах; незадовільні умови утримання й обмежений доступ до медичних послуг у місцях утримання під вартою; втручання у професійну діяльність журналістів; втручання місцевих органів влади у право на проведення мирних зібрань у Криму; знесення приватних будинків кримських татар без компенсації власникам; примусові переміщення та депортації з Криму, а також переміщення цивільних осіб з Російської Федерації у Криму.
У місії ООН із прав людини зазначили, що доповідь генсека готували за їхніми матеріалами моніторингу і документування порушень міжнародного гуманітарного права та міжнародного права з прав людини у Криму.
https://www.facebook.com/UNHumanRightsUkraine/posts/1724960677669968
Росія анексувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.
Після анексії Криму, за даними правозахисників міжнародної організації Human Rights Watch, ситуація з правами людини на півострові значно погіршилася. Під різними приводами, зокрема боротьби з екстремізмом, влада переслідує людей, які наважуються відкрито критикувати дії Росії на півострові, особливо кримських татар.