Ці прибутки були втричі більші, ніж у 2021 році. І були частково згенеровані коштами, які банки не можуть вивести з країни.
Найбільші західні банки, які все ще працюють у Росії, сплатили понад 800 мільйонів євро податків Кремлю минулого року. Про це йдеться в аналізі видання Financial Times, повідомляє “Європейська правда“.
Сім найбільших європейських банків за активами в Росії – Raiffeisen Bank International, UniCredit, ING, Commerzbank, Deutsche Bank, Intesa Sanpaolo та OTP – повідомили про загальний прибуток у понад 3 млрд євро у 2023 році.
Стрибок прибутковості призвів до того, що європейські банки сплатили близько 800 млн євро податків у порівнянні з 200 млн євро у 2021 році, показує аналіз видання.
Ці податки, еквівалентні приблизно 0,4% всіх очікуваних неенергетичних доходів бюджету Росії на 2024 рік. Вони є прикладом того, як іноземні компанії, що залишаються в країні, допомагають Кремлю підтримувати фінансову стабільність, попри західні санкції.
Іноземні кредитори виграли не тільки від вищих процентних ставок. Але й від міжнародних санкцій проти російських банків. Такі заходи позбавили конкурентів доступу до міжнародних платіжних систем і підвищили привабливість західних банків для клієнтів у країні.
Більш ніж половина податкових платежів європейських банків у РФ припадає на австрійський Raiffeisen Bank International, який має найбільшу присутність у Росії серед іноземних кредиторів.
До теми: Європарламент у боротьбі з відмиванням грошей схвалив ліміт готівкових платежів у 10 тисяч євро