«Політичне визнання України прийшло лише у 2014 році, а потім у 2022 році»
Помаранчева революція, Майдан, листопад 2004 р.
Ярослав Грицак: «Наша перемога буде поетапна. Це не буде швидкий і остаточний мир»
Тімоті Ґартон Еш під час розмови Виступ-відеозвернення президента України Зеленського на Генеральній асамблеї ООН, 16 вересня 2022 р.
«На початку 1970-х років Європа була континентом диктатур»
У твоїй книзі є візія того, що повоєнний шлях Європи — це шлях єднання і демократизації, через період Холодної війни, падіння Берлінського муру, подолання тоталітарних радянських режимів і встановлення демократії. Здавалося, це лінійний процес. Але як сталося так, що лише через 20 років після падіння Берлінського муру стала можливою російська агресія проти Грузії? Як у 1990-х цей шлях демократії звернув не туди і стало можливим відновлення тоталітарного пострадянського режиму? Що світ пропустив?
Свобода — це завжди боротьба. І тільки-но ми переконали себе, що все йде, як іде, саме по собі, історія повернулася і вдарила нас під дупу.
Тімоті Ґартон Еш
«Є двоє людей, які сповільнили всю реакцію Заходу на підтримку України: Шольц і Байден»
У різних куточках Європи по-різному сприймають нашу війну через різний історичний досвід. Ти якось сказав: «Аби пояснити британцю, що відбувається в Україні, достатньо сказати, що Путін — це новий Гітлер. І люди зразу розуміють, що ми маємо бути на боці історії, на боці України». Мені здається, ці слова добре спрацьовують у Британії, але вже не так добре в Німеччині. У німецькому суспільстві є великий комплекс провини перед Росією за Другу світову, де Росія бачиться як єдиний бенефіціар, і там не бачаться ні народи Балтії, ні народи України й Білорусі… Чи не заважає Європі цей різний досвід цілковито підтримати Україну?
Проукраїнська акція перед посольством Росії в Ризі, 17 березня 2022 р. Канцлер Німеччини Олаф Шольц виступає з промовою під час 60-ї Мюнхенської безпекової конференції, 17 лютого 2024 р. Президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен сидять у винищувачі F-16 на авіабазі Скрідструп у Воєнсі, Данія, 20 серпня 2023 р.
Євген Глібовицький: «Україна експортуватиме світові культуру поєднання свободи, добробуту і безпеки»
Президент США Джо Байден на зустрічі з канцлером Німеччини Олафом Шольцом в Овальному кабінеті Білого дому, Вашингтон, 3 березня 2023 р.