Конгресмени зазначали, що TikTok контрольований іноземним супротивником США, тому становить загрозу національній безпеці країни.
У TikTok заявили, що подадуть до суду, якщо законопроєкт, ухвалений Палатою представників США про заборону застосунку в країні, підпишуть. Про це 22 квітня розповідає Bloomberg, передає Суспільне Культура.
У суботу, 20 квітня, Палата представників Конгресу США проголосувала за заборону TikTok, якщо власник — китайська компанія ByteDance Ltd. не відмовиться від своєї частини власності. Конгресмени, які подали проєкт, зазначали, що TikTok контрольований іноземним супротивником США, тому становить загрозу національній безпеці країни.
Очікується, що Сенат проголосує за законопроєкт найближчими днями. Президент Джо Байден уже раніше заявляв, що підпише закон якнайшвидше.
Керівник відділу публічної політики компанії Майкл Беккерман заявив, що компанія планує звернутися до суду, щоб “оскаржити його в судовому порядку”.
Він також повідомив, що закон про продаж або заборону є “явним порушенням” прав, передбачених Першою поправкою, для 170 мільйонів американських користувачів застосунку і матиме “руйнівні наслідки” для 7 мільйонів малих бізнесів, що працюють на платформі.
ByteDance збирається опиратися і вичерпати всі можливі судові позови, перш ніж розглядати будь-який вид відчуження.
“Ми продовжимо боротися. Це початок, а не кінець цього тривалого процесу”, — додають у компанії.
Спроби заборонити TikTok
Колишній президент Дональд Трамп у 2020 році намагався заблокувати новим американським користувачам завантаження WeChat і TikTok. У червні 2021 року президент Джо Байден відкликав укази Трампа, які мали на меті заборонити завантаження, і доручив Міністерству торгівлі провести огляд проблем безпеки, пов’язаних із цими застосунками.
У 2022 році президент Джо Байден підписав закон, спрямований на запобігання доступу до TikTok та його використання на державних пристроях.
Монтана стала першим штатом у США, який спробував заборонити TikTok. У травні 2023 року губернатор підписав закон, який забороняє TikTok. А 22 травня компанія TikTok Inc. подала у відповідь позов, який має на меті зберегти застосунок доступним для жителів Монтани. Заборона мала набути чинності з 1 січня 2024 року, але суд її скасував.
У грудні 2022 року двопартійна група сенаторів також представила законопроєкти з пропозицією заблокувати усі соцмережі, пов’язані з Китаєм, Росією, Кубою, Іраном, Північною Кореєю та Венесуелою.
У грудні 2023 року дослідницький центр Pew Research Center опублікував опитування, яке показало, що підтримка заборони TikTok урядом США знижується. Опитування показало, що 38 % дорослих американців підтримують заборону TikTok станом на жовтень порівняно з 50 % у березні.
До теми: Чи заблокують в Україні TikTok – відповідь голови комітету зі свободи слова