Доказів того, що через застосунок TikTok китайська влада отримувала дані про користувачів, немає. Про це заявили представники Центрального розвідувального управління США, зазначає 7 серпня The New York Times.
Фахівців ЦРУ запросили в Білий дім для роз’яснень щодо небезпеки використання програми в США. Аналітики агентства повідомили Білому дому, що китайські спецслужби в теорії можуть перехопити дані або використовувати застосунок для втручання в роботу смартфонів. Але немає жодних доказів того, що вони зробили це.
Водночас 6 серпня президент США Дональд Трамп підписав указ про усунення загроз, що виходять від китайського застосунку TikTok. За його словами, цей застосунок загрожує національній безпеці, зовнішній політиці та економіці Сполучених Штатів.
30 грудня 2019 року військовослужбовцям США заборонили встановлювати на робочі смартфони додаток TikTok.
6 липня держсекретар США Майк Помпео заявив, що Білий дім розглядає питання про заборону застосунку. Помпео попередив американців, що їм треба бути обережними під час використання TikTok, якщо вони не хочуть, щоб їхня особиста інформація “була в руках Комуністичної партії Китаю”.
1 серпня президент США Дональд Трамп заявив, що заборонить доступ користувачів США до TikTok.
2 серпня через заяви Трампа американська компанія Microsoft припинила переговори про купівлю TikTok. Пізніше в Microsoft заявили, що планують провести переговори з ByteDance, якій належить застосунок, протягом найближчих кількох тижнів і в будь-якому разі завершать їх не пізніше ніж 15 вересня 2020 року.
Трамп 3 серпня заявив, що умовою продовження роботи TikTok у США є продаж застосунку американській компанії до 15 вересня.
ЗМІ повідомляли, що Microsoft може заплатити за TikTok до $30 млрд.