Компанія “Краншип” спільно з екіпажами плавкрана “Атлас-4”, буксира та ліхтера завершують підготовчі роботи для транспортування танкера “Делфі” з пляжної зони.
За якістю їх виконання, в тому числі герметизації пробоїни в кормовій частині корпусу, пильнує бригада водолазів відділу екобезпеки Одеської філії ДП АМПУ, передає Укрінформ.
“Викренювання судна триває. Правий борт наразі піднято над рівнем моря на 4,6 метра, а лівий – на 2,8 метра”, – доповідає керівництву Одеської філії АМПУ керівник відділу екологічної безпеки порту Надія Шапошникова.
За її словами, при обстеженні судна водолази не виявили протікань в кормовій частині корпуса. Нема потреби застосовувати мішки зі спеціальними адсорбентами, заздалегідь приготовені для ліквідації можливих витікань нафтопродуктів.
Втім, жодного офіційного коментаря журналістам, що зранку чергують на пляжі “Дельфін”, працівники Одеської філії ДП “Адміністрація морських портів України” Надія Шапошникова, Олександр Глухенький та інші не надають. Більше того, не допускають для фотозйомки танкера зблизька, де фахівці компанії “Краншип” здійснюють відкатку забортної води, прикріплюють корпус танкера Delfi до понтонів, плавкрана “Атлас-4”, щоб видалити аварійне судно з пляжної зони Одеси.
Так само невідомо, коли розпочнеться буксирування танкера у супроводі плавкрана і несамоходної баржі курсом на порт Чорноморськ, оскільки погода псується, вітер став наганяти хвилі довкола танкера, що небезпечно для операції зняття судна з мілини.