Ситник пов’язав рішення Конституційного Суду щодо скасування низки антикорупційних норм з ефективною роботою ВАКС

Рішення Конституційного Суду про скасування низки антикорупційних норм свідчить про те, що нинішня еліта України налякана роботою Вищого антикорупційного суду, який почав саджати корупціонерів до в’язниці. Таку думку в ефірі програми “Мокрик По-Живому” на телеканалі hromadske висловив директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник.

“Суд не просто почав працюватиме 5 вересня 2019 року. За останні три місяці Антикорупційний суд ухвалив більше ніж 10 вироків із реальним позбавленням волі. Поки ці справи не надто гучні, але ці справи налякали тих суб’єктів, які зараз перебувають у суді. Наприклад, пан [екснардеп Микола] Мартиненко. Видно, що люди просто переживають, бояться, тому що цей суд поки неможливо купити – сподіваюся, так буде завжди”, – сказав Ситник.

На його думку, це вже схоже на той наслідок антикорупційної реформи, на який усі чекали – “справедливі вироки за корупційні дії”.

“Тому я думаю, що це пов’язано з тим, що ми наблизилися до точки неповернення в антикорупційній реформі. Вироків стає все більше, це вже тенденція. І ця тенденція злякала еліту, яка, в тому числі, перебуває в судах”, – підкреслив глава НАБУ.

Він також висловив думку, що ще однією причиною атаки на антикорупційні органи є спроби проросійських сил зіпсувати відносини України із західним партнерами.

“Ви ж бачили, хто вносив це подання? Якщо ви не знаєте, то більшість депутатів, які підписали його, – від “Опозиційною платформи – За життя”, – додав Ситник.

У серпні цього року у КСУ передали подання 47 народних депутатів щодо конституційності положень законів, які становлять так звану антикорупційну платформу. Ідеться про електронне декларування, спецконфіскацію й оновлену ст. 368-5 Кримінального кодексу, яка передбачає кримінальну відповідальність за незаконне збагачення.

27 жовтня українські ЗМІ, посилаючись на джерела, заявили, що КСУ визнав неконституційною ст. 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає кримінальне покарання за декларування недостовірної інформації. 28 жовтня суд опублікував рішення про скасування частини положень антикорупційних законів.

Представниця Верховної Ради в Конституційному Суді Ольга Совгиря заявила, що рішення КСУ, яким він визнав неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, ухвалили з “кричущими процесуальними порушеннями”.

Представник президента України у КСУ Федір Веніславський висловив думку, що таке рішення може призвести до негативних наслідків для європейської інтеграції України.

28 жовтня збори суддів Конституційного Суду України звернулися до президента України, голови Верховної Ради і прем’єр-міністру із заявою про тиск на суд.

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков заявив, що трьом суддям Конституційного Суду було відомо про те, що вони не можуть діяти об’єктивно (зокрема через недостовірне декларування у двох із них). Однак вони брали участь у розгляді антикорупційного законодавства.

НАЗК 28 жовтня о 18.00 закрило реєстр електронних декларацій, виконуючи рішення КСУ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *