Станом на 10 липня населення планети Земля сягнуло 7,8 млрд осіб. Про це повідомляє Німецький фонд світового населення.
У заяві організації йдеться про те, що, незважаючи на зниження середніх показників народжуваності (у 1960-х роках на одну жінку припадало п’ятеро дітей, сьогодні – 2,4), світове населення щосекунди зростає на 2,6 людини (кількість народжень за винятком смертей), щорічний приріст світової популяції становить 82 млн осіб.
“Якби можна було уникнути небажаних вагітностей і якби кожен міг самостійно вирішувати, коли і скільки в нього буде дітей, щорічний приріст населення зменшився б на чверть”, – підкреслили у фонді.
За даними організації, небажаними є дві із п’яти вагітностей. “Особливо страждають дівчатка віком від 15 до 19 років у країнах, що розвиваються: кожна друга вагітність небажана. Понад половину цих небажаних вагітностей призводить до абортів, багато з яких небезпечні”, – зазначив керівний директор фонду Ян Кройцберг.
Кожна друга жінка в Африці не має доступу до засобів контрацепції. “Багато дівчат і жінок не мають права голосу, коли доходить до сексу і кількості дітей. Вони часто зазнають сексуального насильства, рано вступають у шлюб проти волі своєї, і змушені вагітніти”, – написано у звіті.
За прогнозами ООН, через ці проблеми населення Африки на південь від Сахари до 2050 року зросте майже вдвічі: з 1,3 млрд до 2,5 млрд.
У фонді додали, що пандемія коронавірусу посилює проблему гендерного насильства і може призвести до сплеску небажаних вагітностей.
У квітні 2020 року фонд ООН у галузі народонаселення зазначав, що епідемія, карантин і спричинена цим економічна криза можуть призвести до того, що понад 47 млн жінок у країнах із низьким і середнім рівнем доходу можуть втратити доступ до контрацептивів, що призведе приблизно до 7 млн небажаних вагітностей.
Населення Землі перевищило позначку 6 млрд 1999 року, 7 млрд, у жовтні 2011 року. Позначку 8 млрд, за прогнозами ООН, пройдуть у 2022–2023 роках.