3 липня Подільський районний суд Києва повністю задовольнив позов сина колишнього першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони Олега Гладковського Ігоря про захист честі, гідності та ділової репутації. Про це йдеться в повідомленні пресслужби корпорації “Богдан”.
Позов було подано проти журналістів програми “Наші гроші”, які опублікували розслідування, де йшлося, що Гладковський і його син причетні до постачання контрабандних російських деталей для військової техніки.
“Суд ухвалив визнати недостовірною та такою, що порушує особисті немайнові права Ігоря Гладковського, і таку, що підлягає спростуванню, інформацію, яка була розповсюджена 25 лютого 2019 року у відеосюжеті програми “Наші гроші” та на сайті Bihus.info. Суд зобов’язав відповідачів протягом 10 діб із дня набрання рішенням суду законної сили спростувати поширену недостовірну інформацію шляхом зачитування диктором у програмі “Наші гроші” повідомлення про недостовірність розповсюдженої інформації, її невідповідність дійсності та непричетність Гладковського до “схем” в українському оборонпромі і ТОВ “Оптимумспецдеталь”, – ідеться в повідомленні.
У коментарі hromadske керівник проєкту Bihus.іnfo Денис Бігус сказав, що йдеться тільки про суд першої інстанції, тому рішення ще оскаржуватимуть.
“Чекаємо повний текст рішення, юристи вивчають документи, ну і зустрінемося в апеляції”, – зазначив журналіст.
Скандал навколо постачання комплектування на військові заводи 2019 року став причиною відставки Олега Гладковського і звільнення низки керівників підприємств концерну “Укроборонпром”.
Син Гладковського подав позов до суду на журналістів про захист честі, гідності та ділової репутації.
17 жовтня 2019 року Олега Гладковського в аеропорту “Бориспіль” затримали детективи Національного антикорупційного бюро України під час спроби виїхати із країни. Він оголосив голодування.
18 жовтня його повідомили про підозру у зловживанні владою або службовим становищем та декларуванні недостовірної інформації. За даними слідства, Гладковський, будучи на посаді першого заступника секретаря РНБО, забезпечив внесення в державне оборонне замовлення та подальшу закупівлю вантажних автомобілів у дочірнього підприємства “Автоскладальний завод №2”, що входить до складу “Богдан Моторс”, кінцевим бенефіціаром якого він є.
Також у НАБУ повідомили, що Гладковський не задекларував доходів дружини, отриманих від здавання в оренду нерухомості в центрі Києва, а саме: $54 тис. – за 2016 рік, $63 тис. – за 2017 рік і $47,5 тис. – за 2018 рік.
19 жовтня Вищий антикорупційний суд відправив Гладковського під арешт з альтернативою застави в розмірі 10,623 млн грн. У ВАКС пояснили, що застава відповідає сумі завданої шкоди.
21 жовтня сім’я внесла за Гладковського заставу, він покинув СІЗО. САП подала апеляцію на рішення про обрання запобіжного заходу, але Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду відмовила у задоволенні цього клопотання.
У справі також фігурують інші підозрювані. Серед них – колишнє й нинішнє керівництво ТОВ “Оптимумспецдеталь”, яке, за даними слідства, брало участь у схемі.
3 червня правоохоронці завершили розслідування щодо Гладковського.