Шевченківський райсуд Києва на засіданні 8 жовтня по справі про вбивство журналіста Павла Шеремета усунув одного із трьох присяжних, Юрія Михайленка. Про це повідомляє “Укрінформ”.
Справу мали розглядати двоє професійних суддів – Оксана Голуб та Марина Антонюк – і троє присяжних – Наталя Глоба, Валерій Фірсов і Юрій Михайленко.
На початку засідання прокурор Тішин заявив клопотання про усунення Михайленка.
Він зазначив, що на минулому засіданні сторона захисту заявила клопотання про усунення Михайленка на підставі п. 1 ч. 1 ст. 390 Кримінального процесуального кодексу. Адвокати заявляли, що Михайленко неправдиво відповідав на запитання про те, із ким живе.
Прокурор звернувся до начальника департаменту карного розшуку Наполіції для перевірки даних про присяжних. З наданої поліцією інформації випливає, що Михайленко спільно жив із Ганною Чупіною, яка була кандидаткою у присяжні, але взяла самовідвід на етапі обрання присяжних.
“З огляду на наведені обставини, я клопочу про усунення присяжного Михайленко від участі в цьому кримінальному провадженні”, – сказав Тішин.
Адвокати підтримали клопотання прокурора.
Суд усунув Михайленка від участі у процесі і замінив його на запасного присяжного – Юрія Федоренка, пише “Українська правда”.
Шеремет загинув 20 липня 2016 року в Києві внаслідок підриву машини, що належала співзасновниці видання “Українська правда”, цивільній дружині журналіста Олені Притулі. Прокуратура кваліфікувала інцидент як умисне вбивство, скоєне у спосіб, небезпечний для життя багатьох людей. За версією слідства, журналіста вбили з метою дестабілізації ситуації в Україні.
12 грудня 2019 року голова МВС Арсен Аваков повідомив про затримання підозрюваних у причетності до вбивства Шеремета. Пізніше того самого дня Нацполіція назвала імена ймовірних причетних: це військова медсестра Яна Дугарь, військовослужбовець та музикант Андрій Антоненко і лікарка Юлія Кузьменко.
Слідчі вважають, що вибухівку під автомобіль Шеремета закладали Кузьменко та Антоненко. Останнього називали організатором злочинної групи. Дугарь нібито займалася “розвідкою”: шукала камери відеоспостереження на шляху змовників. 21 травня стало відомо, що текст підозри змінили. У новій редакції йдеться про те, що Кузьменко тільки заклала вибухівку разом із Антоненком, але не приводила її в дію.
22 травня поліція повідомила захист підозрюваних про закінчення досудового розслідування. Усі три фігуранти справи свою провину заперечують.