Суд у Канаді розгляне видачу фіндиректора Huawei владі США
У США вимагають екстрадиції Менг Ванжу, яку підозрюють у шахрайстві і спробі переконати банківські установи порушити американські санкції проти Ірану.
У Канаді суд дозволив продовжити слухання щодо можливої екстрадиції в США фінансового директора китайської корпорації Huawei Менг Ванжу. Відповідне рішення прийняв Верховний суд канадської провінції Британська Колумбія, повідомляє в четвер, 28 травня, Укрінформ.
Верховний суддя Хізер Холмс вважає, що те, в чому США підозрюють Ванжу, вважалося б порушенням і на території Канади. Це означає, що справа про можливу видачу фіндиректора Huawei в США може тривати, а сама Ванжу залишатиметься під домашнім арештом.
У США Ванжу підозрюють у шахрайстві і спробі переконати банківські установи порушити американські санкції проти Ірану. Хоча Канада ніколи не вводила таких обмежень проти Ірану, суд дійшов висновку, що тут йдеться саме про шахрайство, яке карається і канадським законодавством.
Захист Ванжу раніше подав зустрічний позов проти правоохоронних органів Канади, які нібито порушили її права при затриманні. Нинішнє рішення суду означає, що розгляд цього позову також триватиме, і до прийняття рішення затримана не може бути видана Штатам.
Менг Ванжу затримали за запитом США в грудні 2018 року в аеропорту Ванкувера. Згодом її звільнили під заставу в 10 млн дол. За умовами домашнього арешту, жінка повинна завжди носити GPS-передавач, а також оплачувати витрати, пов’язані з поліцейським наглядом за нею.
Раніше повідомлялося, що США вводять нові обмеження для Huawei. Зокрема, Вашингтон заборонив поставки китайській компанії комп’ютерних чипів.
Нагадаємо, в травні минулого року Міністерство торгівлі США внесло Huawei в чорний список після того, як президент країни Дональд Трамп ввів режим національний надзвичайний стан “у зв’язку із загрозами інформаційним технологіям”.