Київський апеляційний суд скасував арешт колекції картин п’ятого президента України Петра Порошенка. Про це йдеться в ухвалі від 27 липня, опублікованій у Єдиному реєстрі судових рішень.
42 картини та одна літографія, вилучені в київському Музеї Івана Гончара, є речовими доказами у кримінальному провадженні.
Адвокат Порошенка Ігор Головань в апеляційній скарзі зазначив, що даних про наміри власника майна продати або подарувати картини немає. Крім того, обшук у музеї не було процесуально оформлено, він був незаконним, підкреслив юрист.
Колегія суддів апеляційного суду вважає, що ініціатори арешту не довели законності цього заходу, однак слідчий суддя Печерського районного суду Києва “на це уваги не звернув і постановив рішення про арешт майна”. Крім того, згідно з матеріалами справи, у музеї відбувався не обшук, а огляд майна.
Отже, рішення Печерського суду підлягає скасуванню з ухваленням нового рішення про відмову в задоволенні клопотання прокурора, підсумували в апеляційному суді.
На 26 травня Порошенка викликали на допит у ДБР як свідка у справі про незаконне переміщення через державний кордон 43 предметів мистецтва. Експрезидент у ДБР не з’явився, натомість у Музеї Івана Гончара в Києві він разом із дружиною Мариною презентував виставку картин, які фігурують у розслідуванні. В експозиції було представлено роботи Івана Айвазовського, Льва Лагоріо, Вільгельма Котарбінського, Василя Тропініна, Василя Хмелюка та Іллі Рєпіна. Порошенко заявив, що картини було придбано і завезено в Україну до його президентської каденції – 2012 року.
Співробітники ДБР виламали вхідні двері музею, щоб провести слідчі дії та вручити експрезиденту повістку на допит. Вони вилучили митні декларації до картин.
27 травня Печерський суд заарештував колекцію.