Нікопольський завод феросплавів бізнесмена Ігоря Коломойського та Центр протидії корупції на чолі з Віталієм Шабуніним через суд вимагають скасувати рішення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури про закриття через відсутність складу злочину справи “Роттердам плюс”, повідомляє “Главком”.
Як повідомляє кореспондент видання, обидві заяви Вищий антикорупційний суд розглянув 25 вересня, слідча суддя Оксана Олійник об’єднала їх в одне провадження.
Прокурор САП Віталій Пономаренко не зміг з’явитися до суду через участь в іншому засіданні, тому розгляд скарги відклали на 1 жовтня.
“Главком” зазначає, що Нікопольський завод феросплавів і Запорізький завод феросплавів Коломойського є єдиними “потерпілими” в уже закритій справі “Роттердам плюс”.
Представник Центру протидії корупції повідомив суду, що ця громадська організація так само була заявником у справі “Роттердам плюс”, як і екснардеп Віктор Чумак, чий позов відхилили. Чумак оскаржував разом із НАБУ рішення прокуратури про закриття справи.
Під час засідання ВАКС 23 вересня прокурор САП заявив, що жодних доказів скоєння злочину в цій справі за три з половиною роки знайти не вдалося. Суд погодився, що справу необхідно закрити.
28 серпня САП повідомила про закриття справи “Роттердам плюс” у частині, що стосується підозрюваних, через відсутність достовірних і вичерпних доказів завдання збитків. 8 серпня закінчувався термін проведення розслідування, яке триває три з половиною роки, з березня 2017-го. Згідно з Кримінальним процесуальним кодексом, до 8 серпня 2020 року НАБУ зобов’язане було завершити розслідування, а САП – передати справу до суду або закрити у зв’язку з відсутністю складу злочину.
9 вересня адвокатка сторони захисту Ірина Одинець опублікувала постанову прокуратури, з якої випливає, що в діях осіб, яким рік тому висунули підозри, немає складу злочину і довести їхню провину в суді неможливо.