Протестні настрої зростають разом із кількістю нових випадків зараження Covid-19, адже останнє загрожує поверненням до жорсткого карантину
Ситуація з поширенням коронавірусу у багатьох країнах світу погіршується, що змушує місцеву владу вживати радикальні заходи та повторно посилювати карантин. Нерідко люди, які вже встигли жити без обмежень, виявляються неготовими до їх повернення, що виливається в масові вуличні протести.
За минулі вихідні вони пройшли відразу в декількох країнах. Розповідаємо.
Бельгія. Брюссель
У неділю в другій половині дня на вулиці бельгійської столиці вийшли близько 350 осіб, передає місцеве онлайн-видання Le Soir.
На плакатах, які принесли із собою демонстранти, були написи: “Живи своїм життям, епідемія закінчилася” і “Вбиті маскою”. Люди скандували: “Я дихаю вільно!”.
Вуличні протести в Брюсселі 06.09.2020 Le soir Вуличні протести в Брюсселі 06.09.2020 Le soir
Як розповів офіційний представник поліції Олів’є Слосс, велика частина протестувальників прийшла без масок і не дотримувалася правил соціального дистанціювання, у зв’язку з чим було ухвалено рішення припинити демонстрації.
Спочатку правоохоронці зробили кілька усних попереджень, однак після того, як люди їх проігнорували, почали розгін протестувальників. У поліції уточнили, що не застосовували спеціальні засоби на кшталт газу.
Двох людей затримали. Один із них вдарив в обличчя поліцейського, після чого останнього довелося доправити до лікарні.
У середині серпня в Брюсселі через зростання кількості нових випадків зараження Covid-19 запровадили обов’язковий масковий режим.
Тепер носити маску, що закриває ніс і рот, повинні всі особи віком від 12 років як на державних, так і на приватних територіях. Дотримуватися цього правила потрібно навіть на відкритому повітрі, якщо йдеться про центральні вулиці міста. В іншому випадку порушник заплатить 250 євро штрафу.
Станом на 7 вересня в Бельгії зареєстровано понад 88 тис. випадків захворювання на коронавірус, з них 9,9 тис. осіб померли.
Італія. Рим
В італійській столиці в неділю акція протесту проти обов’язкової вакцинації школярів і необхідності носити маски в школі зібрала близько тисячі осіб, повідомляє France 24.
За інформацією телеканалу, серед демонстрантів були противники щеплень і прихильники різних теорій змови. Вони тримали в руках плакати: “Жодних масок, жодного соціального дистанціювання”, “Особиста свобода недоторканна” і “Хай живе свобода”.
У суботу в Римі пройшла аналогічна акція протесту. Прем’єр-міністр Джузеппе Конте відреагував на неї стримано, зазначивши, що країні більше не загрожує повний локдаун, а за необхідності обмежувальні заходи будуть вводитися локально.
Станом на 7 вересня в Італії зареєстровано понад 277,6 тис. випадків захворювання на коронавірус, з них понад 35,5 тис. осіб померли.
Швейцарія. Кантон Урі
Близько 350 осіб у суботу пройшли маршем від залізничного вокзалу у Флюелені (комуна в кантоні Урі) до культового пам’ятника Вільгельму Теллю в Альтдорфі (столиця кантону), пише Swissinfo.
Акція протест була санкціонованою, її учасники виступили проти примусового носіння масок у громадському транспорті.
Плакати, які вони несли, критикували заходи, яких вжила влада для боротьби з поширенням коронавірусу, називаючи їх “невідповідними”, і закликали до більшої особистої відповідальності.
Тотальний карантин у Швейцарії завершився в середині червня, після чого 26 кантонів отримали право самостійно встановлювати правила боротьби з пандемією.
До 1 жовтня в країні заборонено проведення масових громадських заходів і зборів за участю більш ніж однієї тисячі осіб.
Станом на 7 вересня у Швейцарії зареєстровано майже 44,6 тис. випадків захворювання на коронавірус, з них понад 2 тис. осіб померли.
Австралія. Мельбурн, Сідней
В Австралії протести проти карантину пройшли відразу в декількох великих містах.
Наприклад, в Мельбурні – столиці штату Вікторія, що за останній час стала гарячою точкою коронавірусу в країні, близько 300 осіб вийшли на вулиці попри заборону групових зборів.
Як передає ВВС, демонстрація закінчилася арештом 15 протестувальників: 14 осіб затримали за порушення правил ізоляції і ще одного – за напад на поліцейського. Було виписано понад 150 штрафів.
Відомо, що на штат Вікторія припадає 75% всіх випадків інфікування в Австралії і 90% всіх летальних випадків.
Жорсткий карантин, який передбачає нічну комендантську годину, обмеження на прийом гостей і заборону на подорожі далі ніж на 5 км, діє тут з липня. Напередодні його продовжили до 28 вересня.
За інформацією місцевих ЗМІ, протести також пройшли в Сіднеї – столиці штату Новий Південний Уельс і місті Байрон-Бей. Сумарно поліцейські затримали 14 осіб, зокрема трьох з них за підозрою у нападі на співробітників правоохоронних органів.
Станом на 7 вересня в Австралії зареєстровано майже 26,3 тис. випадків захворювання на коронавірус, з них 762 особи померли.
Хорватія. Загреб
У хорватській столиці в суботу протестна демонстрація проходила під назвою “Фестиваль свободи”, пише Croatia Week. У ній взяли участь кілька тисяч осіб.
У руках у протестувальників були плакати з написами: “Зніми маску, вимкни телевізор, живи повним життям”, “Covid-19 – це брехня, ми не всі ковідіоти”, “Краще могила, ніж бути рабом” тощо.
За даними правоохоронців, мітинг пройшов мирно, він був санкціонований. Про затримання не повідомлялося.
Станом на 7 вересня в Хорватії зареєстровано понад 12 тис. випадків захворювання на коронавірус, з них понад 200 людей померли.
Бонус. Ситуація з карантином в Україні
З понеділка, 7 вересня, в країні почало діяти нове епідемічне зонування, згідно з яким у “червоній” зоні епідемічної небезпеки опинилися три обласні центри: Чернівці, Івано-Франківськ та Тернопіль.
Місцева влада у двох останніх містах виявилися незгодною з таким рішенням і подала позов до суду на Кабінет міністрів. В Івано-Франківську, попри заборону, з наступного понеділка відкриють школи та дитсадки.
Нагадаємо, в “червоній” зоні заборонено роботу громадського транспорту, відвідування закладів освіти, діяльність закладів громадського харчування, ТРЦ, бізнес-центрів, магазинів.