Стерненка викликали в СБУ для вручення підозри. Активіст заявив, що не прийде

Служба безпеки України викликала одеського активіста Сергія Стерненка на 9 червня для вручення письмової підозри. Про це Стерненко повідомив у Facebook 7 червня. Він також опублікував скан-копію повістки.

“Слідчому я вже надіслав відповідь, що не зможу з’явитися з об’єктивних причин. Виклик отримано за два дні до дати, а [Кримінальний процесуальний кодекс] у ст. 135 вказує, що має бути мінімум три дні”, – написав активіст.

За його словами, з урахуванням вихідних він не встигне “підготуватися до вручення підозри і залучити захисників”.

“Якщо їм потрібно, хай викликають на іншу дату, щоб я міг належним чином реалізувати своє право на захист”, – підкреслив Стерненко.

Він заявив, що підозру підготовлено за ст. 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство).

Вручення підозри Стерненко розцінює як переслідування, в якому він звинувачує міністра внутрішніх справ Арсена Авакова і генпрокурорку Ірину Венедіктову.

https://www.facebook.com/sternenko/posts/2731708807105451

Протягом першого півріччя 2018 року на Стерненка нападали три рази. 7 лютого активіста побили в Одесі, 1 травня в нього стріляли. Радник голови одеського управління Нацполіції Руслан Форостяк заявляв, що попередня кваліфікація другого нападу на Стерненка – хуліганство із застосуванням травматичної зброї. Пізніше стало відомо, що поліція розслідує напад на Стерненка за статтею про умисне вбивство.

24 травня внаслідок третього нападу активіст дістав ушкодження руки та забій голови. Водночас він завдав одному з нападників смертельного удару ножем у живіт. Другий нападник, Олександр Ісайкул, тоді втік, повідомляв Стерненко.

Юрист Масі Найєм у квітні 2019 року говорив, що Ісайкул виїхав з України і не повернувся.

У травні того-таки року Стерненко заявляв, що замовниками замаху на нього були Геннадій Труханов і бізнесмен Володимир Галантерник.

9 жовтня Генпрокуратура передала кримінальні провадження щодо нападів на Стерненка в СБУ, щоб перевірити інформацію про причетність до інцидентів місцевих чиновників і поліцейських.

У квітні 2020 року генпрокурорка Ірина Венедіктова заявила, що рано чи пізно Стерненкові оголосять підозру в умисному вбивстві або перевищенні меж необхідної самооборони.

У середині травня СБУ визнала Стерненка потерпілим у справі про напад на нього. Сам активіст говорив, що його викликали для вручення підозри, але через громадський резонанс СБУ відмовилася від висунення обвинувачень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *