США виходять з групи, яка розслідує агресію РФ проти України

Сполучені Штати Америки мають намір вийти з міжнародної групи, створеної з ініціативи Євросоюзу для розслідування злочину агресії щодо України.

@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace { padding-bottom: 56.21%; z-index: 9; margin: 10px 0; order: -2; } #mobileBranding { margin: 0 !important; } }

Про черговий ідіотизм нової влади США повідомляє The New York Times із посиланням на джерела, знайомі із ситуацією.

Очікується, що офіційно про рішення оголосять 17 березня в листі, адресованому Агентству Європейського союзу з питань співробітництва у сфері кримінального правосуддя.

Міжнародний центр із переслідування за злочин агресії проти України (ICPA) був створений у 2023 році за підтримки Єврокомісії. Його штаб-квартира розташувалася у Гаазі. Як заявила тоді Єврокомісія, «центр матиме ключове значення для розслідування злочину агресії Росії проти України і для полегшення підготовки справ до майбутніх судових процесів». Сполучені Штати приєдналися до роботи центру того ж року і стали єдиною країною за межами Європи, яка співпрацювала з ним.

Представники центру підкреслювали, що його робота спрямована на притягнення керівництва Росії, а також її союзників до відповідальності за категорію злочинів, що визначаються міжнародним правом і договорами як агресія, яка порушує суверенітет іншої країни і не розпочата з метою самооборони. Вони не підпадають під юрисдикцію Міжнародного суду в Гаазі, який розслідує звинувачення на адресу російських представників, включаючи президента Володимира Путіна, у воєнних злочинах і злочинах проти людяності.

Як пише The New York Times, адміністрація Дональда Трампа також скорочує роботу Групи з розслідування воєнних злочинів, створеної у 2022 році тодішнім генеральним прокурором Мерріком Ґарландом, яка була покликана координувати розслідування воєнних злочинів, скоєних в Україні.

Офіційно про це США поки не оголошували.

У перші місяці свого другого терміну президентства Трамп зробив пріоритетом досягнення угоди про припинення вогню у війні РФ в Україні.

Після переговорів у Саудівській Аравії українські й американські офіційні особи 11 березня оголосили, що Київ погодився на пропозицію про припинення вогню на 30 днів.

Москва поки що прохолодно відреагувала на цю ідею, а Путін запропонував додаткові умови, зокрема замороження постачання Києву американської зброї.

Президент США Дональд Трамп заявив, що планує провести телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним 18 березня, щоб обговорити війну РФ проти України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *