Речниця Держдепартаменту США Морган Ортагус заявила у Twitter 27 жовтня, що Штати солідарні з народом Білорусі та продовжать підтримувати протестувальників проти режиму президента країни Олександра Лукашенка.
“США і весь світ солідарні з народом Білорусі. Вони продемонстрували прекрасну мужність і силу перед лицем жорстоких репресій. Ми будемо і далі підтримувати їхні законні прагнення”, – заявила вона.
Місія США при ООН у своїй заяві від 26 жовтня висловила підтримку прагнення білорусів провести вільні і справедливі вибори президента країни.
“Нас надихає прагнення людей визначати своє майбутнє, вільне від зовнішнього втручання або погроз, і з повною повагою суверенітету Білорусі”, – вказано в тексті цієї заяви.
США засудили переслідування білоруською владою учасників жіночих маршів, правозахисників, членів профспілок і страйкових комітетів, спортсменів, журналістів та членів опозиції.
Масові акції незгодних з результатами голосування на виборах президента Білорусі тривають з 9 серпня. За офіційними даними, перемогу в них здобув Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла кандидатка від опозиції Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи показували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.
Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, використовуючи світлошумові гранати, гумові кулі і водомети. За час протестів сотні демонстрантів дістали травми і поранення, було затримано більше ніж 14 тис. людей. За офіційними даними, загинули чотири учасники мітингів.
25 жовтня в Білорусі був останній день народного ультиматуму, поставленого Тихановською Лукашенку. Цього дня тільки в Мінську на 11-й протестний марш вийшло понад 100 тис. осіб.
Тихановська заявляла, що, якщо цього дня Лукашенко не піде у відставку, 26 жовтня білоруси оголосять загальнонаціональний страйк на всіх підприємствах, вийдуть блокувати дороги і обвалять продажі в державних магазинах.
26 жовтня в Білорусі розпочався загальнонаціональний страйк. Цього дня затримали майже 600 людей.