Справа "Роттердам плюс" схожа на банальну заказуху – Кучеренко

Спроби Національного антикорупційного бюро виставити незаконною формулу визначення ціни вугілля “Роттердам плюс”, водночас ігноруючи аналогічну формулу щодо природного газу “Дюссельдорф плюс”, схожі на виконання детективами замовлення. Про це заявив у Facebook народний депутат від “Батьківщини” Олексій Кучеренко.

“Основна причина не в тому, що експерти не такі чи прокурори не такі. Основна причина в тому, що НАБУ застосовує вибірковий підхід – намагається “Роттердам плюс” визнати незаконним, а такий саме газовий (проте освячений МВФ) “Дюсельдорф плюс” виправдати. Ось ця непослідовність робить усі потуги детективів схожими на банальну заказуху. Одних олігархів проти інших”, – написав Кучеренко.

На його думку, якщо НАБУ дійсно зацікавлене у професійному і неупередженому розслідуванні, а не в порожньому піарі, то варто припинити вибірковий підхід й однаково розслідувати всі формули визначення ціни на енергоресурси, що базуються на імпортному паритеті.

https://www.facebook.com/Kucherenko2020/posts/2034854583316766

28 серпня САП повідомила про закриття справи “Роттердам плюс” у частині, яка стосується підозрюваних, через відсутність достовірних і вичерпних доказів завдання збитку. 8 серпня закінчувався строк проведення розслідування, яке триває три з половиною роки, з березня 2017-го. Згідно з Кримінальним процесуальним кодексом, до 8 серпня 2020 року НАБУ зобов’язане було завершити розслідування, а САП – передати справу до суду або закрити у зв’язку з відсутністю складу злочину.

Формула “Роттердам плюс” діяла для розрахунку вартості вугілля для встановлення прогнозу вартості електроенергії суто для промислових споживачів у період 2016–2019 років. Вона передбачала внесення вартості доправлення вугілля від хабів Амстердам – Роттердам – Антверпен для всього вугілля. Формулу скасували 1 липня 2019 року із введенням ринку електроенергії.

Ціну газу для населення з лютого 2020 року встановлюють за аналогічною формулою “Амстердам плюс”. Уряд Олексія Гончарука ввів, а уряд Дениса Шмигаля затвердив у меморандумі з МВФ цей підхід для визначення ціни газу для населення. Він передбачає внесення вартості доправлення газу з Нідерландів – біржа TTF.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *