SpaceX Ілона Маска готується до історичного запуску астронавтів на МКС: Чому його дуже чекає США і точно не чекає Росія

Ця подія відбудеться сьогодні. Або найближчими днями. Але, найпевніше, сьогодні. Не проґавте її, будь ласка, у потоці новин про коронавірус. Вона дійсно варта уваги. І зараз ми розповімо, чому

Сьогодні, 27 травня, о 23:33 за київським часом Ілон Маск і його компанія SpaceX планує увійти в історію. Саме сьогодні має відбутися запуск корабля Crew Dragon, який має доправити на МКС (Міжнародну космічну станцію) двох астронавтів – Боба Бенкена і Дага Герлі.

Цей політ може стати першим в історії пілотованим польотом у космос, який здійснить приватна компанія.

У США на цю подію дуже чекають. Навіть не так. ДУЖЕ ЧЕКАЮТЬ. І навіть іноді порівнюють з висадкою Ніла Армстронга на Місяць.

Зокрема, причина такого очікування – батут. Не дивуйтеся, це дійсно так. Трохи далі пояснимо, чому.

Поки ж почнемо здалеку і повернемося років так на 50 назад. Природно, для того, щоб пояснити масштаб майбутньої події.

Як США самі “возили” людей і вантажі в космос. А потім лише за допомогою Росії

Суть ось у чому.

У США з  1972 року існувала програма Space Shuttle. Це були так звані “космічні вантажівки”, які спочатку були призначені для складання й обслуговування майбутньої космічної станції.

Станцію збиралися побудувати у 80-х роках минулого століття. Але так і не побудували.

Точніше, цей проект у підсумку став проектом п’яти космічних агентств. З якого в підсумку народилася Міжнародна космічна станція.

Шатли працювали, возили на МКС різні вантажі… І це тривало до 2011 року.

У липні 2011 року відбувся фінальний політ за програмою Space Shuttle. Човник Atlantis вирушив у космос з мису Канаверал.

Це був останній пілотований запуск із території США. Альтернативи, яку був би готовий фінансувати уряд, не знайшли.

З тих пір США для доправляння людей і вантажів на МКС користувалися послугами Росії, оскільки саме російські “Союзи” стали єдиним можливим способом потрапити на МКС. І це було серйозною проблемою для Штатів усі 9 років.

По-перше, це дорого

На цю мить “квиток” на “Союз” для американського астронавта коштує близько 86 мільйонів доларів. Всього виклали Росії близько 4 мільярдів доларів за польоти своїх астронавтів.

Одразу ж уточнимо

У SpaceX кажуть, що зможуть возити людей на МКС за ціною в межах 50-55 млн доларів. Тобто у разі успіху Росія втратить солідний куш.

Але справа навіть не в цьому. Точніше, не тільки в цьому.

По-друге, це Make Great America Again

Це не агітація за Трампа, в жодному разі. Справа в звичайному престижі. З моменту втрати можливості самостійно відправляти людей на МКС, США фактично підлаштовувалися під вимоги та бажання Росії.

У самій Росії над США навіть відверто знущалися. Наприклад, у 2014 році (на той момент) віце-прем’єр Дмитро Рогозін порадив Штатам доправляти своїх астронавтів на МКС на батуті. 

Для країни, яка першою відправила людину на Місяць і дуже велику увагу приділяє космосу, це дуже болісно.

Справа навіть не в Росії як такій. Справа в “космічній гонитві”, в тому числі і з іншими країнами. Наприклад, із Китаєм.

Якщо сьогодні все мине успішно – ініціативу у цій гонитві США перехоплять.

Що конкретно сьогодні станеться?

Сьогодні, 27 травня, о 16:33 за місцевим часом (о 23:33 за київським часом) з космодрому на мисі Канаверал у Флориді запустять ракету-носій SpaceX Falcon 9 з космічним кораблем Crew Dragon.

Цей корабель має доправити на МКС двох досвідчених американських астронавтів, Боба Бенкена і Дага Герлі.

Важливо

Якщо погодні умови не дозволять провести запуск, є запасні дати. Це о 16:22 у суботу, 30 травня, або о 15:00 в неділю, 31 травня.

План такий

Через кілька хвилин після запуску перший щабель, який відійде від Falcon 9, має приземлитися на плавучому посадковому майданчику SpaceX в океані. Майданчик “буде плавати” неподалік від космодрому.

Сам політ триватиме 19 годин. Близько 18:30 за Києвом 28 травня корабель має здійснити стикування з МКС.

Ігровий відступ

Поки ви чекаєте саму подію, можна самостійно спробувати пристикувати корабель до МКС. Для цього SpaceX запустила стимулятор.

Посилання ось

Планується, що американські астронавти проведуть на МКС від 30 до 119 днів, після чого повернуться на Землю.

І ще важливо

Сам політ вважається демонстраційним. Саме за його підсумками в NASA вирішать, чи довіряти Маску подальші пілотовані польоти.

Можливий успіх SpaceX може дозволити компанії Маска стати головним підрядником NASA.

Де дивитися?

За цим лінком. Зворотний відлік вже запущено.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *