В Україні чи не щодня нові рекорди з Covid-19. Ситуація у світі – не краща. І вже перші посилення карантинних обмежень. Розповідаємо і постійно оновлюватимемо інформацію
В Україні – новий антирекорд за кількістю хворих на коронавірус за добу. Загалом зафіксовано 86 140 випадків захворювання на Covid-19. У країні діє адаптивний карантин, який передбачає можливе посилення карантинних обмежень у разі різкого стрибка захворюваності. Зовсім нещодавно Кабмін затвердив нові критерії поділу регіонів на карантинні зони.
Очільник МОЗ Максим Степанов кілька днів тому заявив, що друга хвиля Covid-19 очікується в Україні десь у жовтні чи листопаді.
Таким чином, усе свідчить про те, що коронавірус не тільки не “послабив хватку”, але, схоже, “заходить на друге коло”. І це відчули вже не тільки в Україні, а й в інших країнах світу.
Які країни вже посилили карантин?
В Ізраїлі з 11 серпня набрали чинності нові карантинні обмеження. Зокрема, знову ввели правила, що стосуються доставки товарів та їжі: кур’єр повинен залишати замовлення під дверима.
Також закриють дискотеки, паби, бари, зали урочистостей, аквапарки, розважальні парки і парки атракціонів. Припинено роботу підприємств громадського харчування в торгових центрах і на ринках.
При цьому нові правила, як і раніше, містять вимогу дотримуватися “соціальної дистанції” 2 м і носити маску в громадських місцях. Крім того, заборонено проводити заходи за участю понад 10 осіб у приміщеннях і 20 – на відкритому повітрі.
Трохи більше тижня тому жорсткий карантин був запроваджений в австралійському Мельбурні.
Встановлено комендантську годину, а також заборонено виходити з помешкання без поважної причини. З 5 серпня такі самі обмеження поширили на увесь штат Вікторія, столицею якого є це місто, вони діятимуть щонайменше до 13 вересня.
Мельбурн закрили на карантин після того, як 2 серпня влада штату Вікторія повідомила про 670 нових випадків зараження коронавірусом та сім померлих протягом доби.
У столиці Франції з понеділка, 10 серпня, носіння масок є обов’язковою вимогою для осіб старше 11 років на більшості головних вулиць, а також у чотирьох департаментах поблизу столиці.
Згідно із заявою мерії Парижа, всі індикатори вказують на зростання активності вірусу в регіоні.